Продай собаку – за борги

«Собака за борги». Ця новина стала топ-подією за останню добу у ЗМІ. А причиною стало те, що на сайті системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) Міністерство юстиції продає за борги породистих собак, зокрема, пітбультер'єра зі стартовою ціною 112,5 грн та східноєвропейську вівчарку з початковою ціною 1300 грн. Але чи дійсно це так, і чи стали реальністю слова депутата Верховної Ради «продай собаку – сплати за комуналку»? – дивіться у сюжеті далі. 

Міністерство юстиції інформацію про продаж собак за борги спростовує. Повідомили, що вимушені відбирати тварин у їхніх власників на виконання рішень судів. Про це написав міністр юстиції Денис Малюська на сторінці у Facebook.

Спочатку про цю конкретну собаку, якій:

- не пощастило з господарями

- не пощастило з характером.

Результат - покусані звичайні перехожі, власник, оштрафований постановою Краснолиманського міського суду Донецької області, і цією ж постановою суд постановив цю собаку конфіскувати. Тобто, мова не йде про продаж за борги.

Є і постанова Краснолиманського міського суду:

ОСОБА_1 біля будинку 20А вул. К. Гасієва, м. Лиман, Донецької області вигулював собаку потенційно небезпечної породи «Пітбультер'єр» без намордника, внаслідок чого собака вкусив ОСОБА_2 за руку, заподіявши шкоди її здоров'ю, тобто, вчинив адміністративне правопорушення.

Визнати винним ОСОБА_1, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з конфіскацією собаки потенційно небезпечної породи «Пітбультер'єр».

Олександр Мамро, в.о. директора ДП СЕТАМ

- На час, доки вона не продана, вона перебуває і знаходиться в того власника, кому вона і належить. Тобто, ніхто їх нікуди не забирає і не переміщує і не утримує у якихось поганих умовах. Є законодаство, але на сьогодні воно не досконале, ми це питання підіймали.

Денис Малюська пише: іноді тварин забирають за борги, але тут мова як правило йде про свійських тварин, що мають вартість. Якщо тварина є домашнім улюбленцем, її за копійки (ціна лотів мізерна) викуповують назад власники (через родичів або близьких).

Тарас Захаров, адвокат 

- Дійсно, чинне законодаство, а саме кодекс про правопорушення, передбачає можливість вилучення тварини, у тому числі й собаки, у разі, якщо господар з нею неналежно поводиться і це призвело до завдання шкоди іншим людям. Тобто, собака когось покусала, тоді дійсно суд може прийняти рішення оштрафувати власника собаки, а саму собаку вилучити. І зрозуміло, що держава не бажає утримувати їх довгий час, тому виставляє їх на продаж через систему, яка передбачає реалізацію конфіскованого майна. 

Стрічка новин