Депортація кримських татар: протидія репресіям Кремля

21 травня – друга річниця арешту Сервера Мустафаєва, координатора «Кримської солідарності», яка об’єднала рідних політв’язнів та небайдужих людей в окупованому Криму.

«Гібридна депортація кримських татар. Протидія репресіям Кремля та нові міжнародні санкції». Таку назву мала міжнародна онлайн-конференція. Її учасники стверджували: нині у Криму всіляко утискають татар. На півострові розгорнуто масштабну систему політичних переслідувань. Під маховик російських репресій потрапив і Сервер Мустафаєв. Його дружина Майє Мустафаєва пригадує:

Майє Мустафаєва, дружина політичного в’язня Сервера Мустафаєва (Сімферополь)

- Він робив усе для того, щоб довести, що неможливо поставити на наш народ ярлик терористів та екстремістів. У своєму останньому листі, який він написав у травні 18 року, він каже: у 2014 році у Крим прийшли недруги. Потім, у 2018, обшук у моєму будинку. У підсумку – тюрма.

Щонайменше 70 кримських татар сидять за гратами за сфабрикованими обвинуваченнями. Серед них – десятки громадянських журналістів, активістів та правозахисників.

Наталія Арно, президент та засновник фонду «Вільна Росія» (Вашингтон)

- Однією із найважливіших вважаємо програму по політичним в’язням. Причому, по всім політичним в’язням Кремля, включаючи українських заручників. І які, у свою чергу, багато складають кримських татар. Потрібно під час усіх переговорів, зустрічей із російською стороною обов’язково нагадувати про цю проблему, тиснути на Кремль, щоб цих людей звільнили.

Алім Алієв, програмний директор Кримського Дому (Київ)

- Для нас дуже важливо, що депортація кримських татар – це одна із найбільших трагедій українського народу. І, власне, політична нація, власне, твориться тоді, коли біль чи історичні травми одного народу розділяє інший народ.

Правозахисники також нагадали: свій внесок у справу звільнення політв’язнів може зробити будь-яка небайдужа людина. Адже нині триває збір підписів під Глобальною петицією до ООН, Ради Європи, Європейського Союзу та ОБСЄ. У ній – вимога вжити негайних дій для порятунку життя тисяч незаконно ув’язнених на території Росії, окупованому нею Криму та частині Донбасу від загрози зараження у тюрмах коронавірусною інфекцією COVID-19.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію