Сьогодні – Всесвітній День вишиванки

У третій четвер травня наші земляки вже традиційно відзначають міжнародний День вишиванки. І хоч це свято досі не має статусу державного, воно набуває все більшої популярності серед українців та представників української діаспори, які цього дня вбираються у національний гаптований одяг.Ідея виникла у 2006 році, коли схожу акцію влаштували студенти Чернівецього університету. Як святкувала Полтава – розкаже Лариса Шило.

Сьогодні кам'яна Маруся Чурай – у білій вишитій безрукавці із мереживом та строкатому вінку. Микола Гоголь – у сорочці із традиційним геометричним орнаментом під синім комзолом. Монумент Котляревському – в одязі із червоним хвилястим візерунком – символом родючості. 

Останнім комунальники вдягають великого Кобзаря. Ідея належить творчому колективу Полтавського міського будинку культури. 

Лариса Семеняга, директорка Полтавського МБК

- Саме головне – це підняти настрій полтавцям. Дати силу і віру у майбутнє. Дуже хочеться, щоб скоріше карантин закінчився і все було навіть краще, ніж було.

Щоправда, спочатку хотіли причепурити саму Марусю. Та за добу до Дня вишиванки вирішили перевиконати план, аби нагадати мешканцям міста про свято. Адже поки що інші масові розваги – під забороною. 

Наталія Вісич, заступниця директора Полтавського МБК

- День вишиванки 2020 року присвячений українській родині, родоводу. Весь світ переживає зараз пандемію, яка дала нам можливість зупинитися в життєвій метушні. Щось переосмислити, зрозуміти, що родина – це найважливіше.

Заміри пам'ятників робили за добу. Ескізи сорочок із натуральної тканини, прикрашені елементами машинної вишивки, розробили костюмери Полтавського МБК. Шили також гуртом. Допомагала дизайнерка Ірина Григорова. 

Вікторія Гончар, заступниця директора Полтавського МБК

- Дуже приємно, коли ми сьогодні зодягали Марусю Чурай і зробили прямий ефір, то нам одразу з Одеси написали, що Полтава є оплотом українства і надихає інших.

Генеральний директор телеканалу «Центральний» Олег Зонтов впевнений: національна вишивка є не лише взірцем декоративного мистецтва, а й несе сакральний для кожного українця сенс.

Олег Зонтов, генеральний директор телеканалу «Центральний»

- Вишивана сорочка – це не просто зручний повсякденний одяг. А вишиванка – це оберіг української нації. І у будь-які важливі моменти – свята, чи навіть трагічні моменти, українець достає із шухлядки свою вишиванку. І я вважаю, що сьогодні, після Дня вишиванки, коли вся Україна одягне вишиванки, спалах епідемії і всі оці заборони, вони підуть на спад.

Цю думку підтримують й фахівці регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ. Працівники всіх восьми підрозділів 21 травня одягли на роботу вишиванки. До слова, в умовах карантину центр продовжував обслуговувати полтавців – у режимі онлайн. Єдина недоступна послуга на даний час – практичний іспит з водіння.

Вікторія Трощак, гол.спеціаліст із зв’язків з громадськістю сервісного центру МВС у Полтаській області

- День вишиванки – це символічний день єднання українців в усьому світі. Тому сервісний центр приєднується до цього руху, до цього єднання. Адже ми розумієм, що у єдності нації – сила.

До слова, в минулому році у вишиванку одягли лише пам'ятник Івану Мазепі. Цьогоріч активісти теж вбрали монумент великого гетьмана.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію