49 нових «швидких» виїдуть на маршрути області

49 нових карет швидкої медичної допомоги незабаром виїдуть на маршрути Полтавської області. Вони були придбані за кошти Світового банку. Доки тривала процедура оформлення, 24 автівки зберігалися на автобазі Департаменту охорони здоров’я, а 25-ть – на стадіоні «Ворскла». Днями необхідні документи на них вже виготовили. А сьогодні представники влади перевіряли, чи повністю «швидкі» оснащені необхідним обладнанням.

Новенькі автівки вилаштувані в один ряд прямісінько на стадіоні «Ворскла». Тут із січня цього року вони зберігалися безкоштовно. Починаючи з минулого року, на Полтавщину надійшли 165 нових автомобілів екстреної швидкої допомоги. За останню партію Світовий банк розрахувався не одразу. Тож на ці «швидкі» не було відповідних правоустановчих документів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Не мали права приймати їх в експлуатацію і ставити на реєстрацію. Декілька тижнів тому Світовий банк перерахував кошти. Із Мінфіну нам прийшли усі підтверджуючі документи. Після того ми звернулися до сервісних центрів МВС, які впродовж двох тижнів зареєстрували. Ось ми отримали сьогодні номери.

Керівники обласної влади да Департаменту охорони здоров'я детально оглядали «швидкі». Вони перевіряли наявність усіх комлектуючих, що мають бути у салоні для ефективного надання допомоги хворому, якого госпіталізують.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Усе, чим мав би бути оснащений цей автомобіль, усе в наявності є. Ми наразі все абсолютно перевірили. Після цього буде перевірений кожен автомобіль.

Медики стверджують: відтепер екстрену допомогу зможуть надавати більш якісно.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я

- Це і нові можливості для персоналу надавати цю допомогу на значно вищому рівні, чим той рівень, коли у нас їздили «Газелі» та «УАЗи». І було оснащення, яке вміщувалося в одну сумочку. Це те оснащення, яке сьогодні є базовим для усіх санітарних автомобілів.

До речі, ще восени минулого року парк «швидких» в області був дуже зношений.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Лише кілька десятків автомобілів були 2015-2016 років випуску. І на сьогоднішній час вони також актуальні. Ми оновили автопарк швидких уже повністю на 100 відсотків. Але наразі ми будемо тільки збільшувати свою потужність.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я

- Ми повністю оновим парк санітарних автомобілів, як сучасна європейська держава, де заміна автомобілів відбувається кожні три-чотири роки, або у залежності від пробігу.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Таким чином, ось ці новенькі карети швидкої медичної допомоги, оснащені усім необхідним обладнанням, незабаром вийдуть на маршрути у Полтаві та інших районах області.

Стрічка новин