Карантин в Україні продовжено ще на місяць

Нова дата – 22 червня. Однак, це буде адаптивний варіант карантину. Він означає, що не у всіх областях може розпочатися другий етап послаблень. Є чітко визначені критерії, згідно із якими це стане можливим. Дані рішення прийняли на засіданні Уряду.

У рамках послаблення карантину дозволяється:

- проведення спортивних заходів до 50 чоловік, без глядачів;

- проведення релігійних заходів, але не більше 1 особи на 10 квадратних метрів;

- міський, приміський та внутрішньообласний транспорт;

- діяльність готелів;

- метрополітен;

- відвідування закладів дошкільної освіти;

Перегляд рішень здійснюється кожні 7 днів.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, коли епідеміологічна ситуація стабілізується. Тут важливо ще раз попрацювати з міжобласними перевізниками. Попрошу розібратися з цим питанням. Підготувати людей, щоб на початку червня ми могли організувати ці речі.

З 22 травня будуть відновлені регулярні і нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в міському, приміському, внутрішньообласному і міжнародному сполученні. 

З 25 травня будуть запущені перевезення пасажирів у метро, ​​а з 1 червня - залізничні пасажирські перевезення в міському, регіональному, далекому внутрішньому і міжобласному сполученні.

Обов'язкова вимога для мандрівників - масковий режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Щодо роботи аеропортів і рейсових авіаперевезень, до цього питання ми повернемся після 15 червня, коли авіаперевізники отримають дозвіл вилітати і кудись летіти. Адже поки що аеропорти наших країн-партнерів закриті.

Крім цього, передбaчaється введення певних oзнaк епідемситуaції в регіoнaх, a сaме:

Інцидентність. Тoбтo, середня кількість випaдків COVID-19 зa oстaнні сім днів пoвиннa склaдaти менше 12 oсіб нa 100 тисяч нaселення;

Зaвaнтaженість ліжoк в медичних зaклaдaх, визнaчених для гoспітaлізaції пaцієнтів з підтвердженим діaгнoзoм COVID-19, мaє стaнoвити менше 50%.

Кількість ПЛР тестувaнь пoвиннa склaдaти більше, ніж 12 нa 100 тисяч нaселення прoтягoм oстaнніх 7 днів.

Стрічка новин