Рік на посаді: підсумки, перемоги та поразки

Президент України Володимир Зеленський дав розширену пресконференцію для ЗМІ. Коло питань – широке: політика, фінанси, війна, скандальні питання та боротьба з COVID-19. Наш телеканал також транслював «наживо» звіт очільника держави. 

Журналісти на пресконференцію Президента України потрапили не всі. Відбір ЗМІ був за критеріями. В першу чергу враховували рейтинговість і динаміку розвитку видання. Про це повідомила прессекретарка Президента Юлія Мендель під час прямого ефіру одному з телеканалів. 

Пресконференція розпочалася близько 10.40. Перші питання стосувалися виходу країни з карантину. Президент Володимир Зеленський каже: з 22 травня почне працювати міський транспорт, між областями – поки ні. З 25 травня запрацюють дитячі садки.

Згадали і забезпечення медиків, адже обіцяні 300% отримали не всі. 

Володимир Зеленський, Президент України 

- У 15 областях України повністю виплачені заробітні плати, про які я доповідав і обіцяв нашим медичним працівникам. 15 областей і лише ті, хто боровся з COVID-19. Ми не можемо всі 300% виплатити медикам, на жаль. І це поки.

Через коронавірус в Україні не будуть згортати програми, зокрема, «Велике будівництво». 

Володимир Зеленський, Президент України

- Ми дійсно збільшили не в рази, а в десятки разів кількість доріг, які ми побудуємо цьогоріч. І все це, незважаючи на проблеми, економічну кризу, COVID-19. Побудуємо дороги, скільки їх 4200... як там вистачить нам коштів. 4500 доріг, у 9 разів більше, ніж минулоріч. Нам варто побудувати дороги, які будуть вітриною нашої країни.

Говорили і про війну на Україні, а саме – як вирішити проблему. 

Володимир Зеленський, Президент України 

- Що стосується просто перестати стріляти - це складний процес. Я ніколи не закликав, щоб наша армія не відповідала. Я хотів показати всьому світові, що у нас дуже міцна армія. Але ми не провокуємо, а боремося за нашу країну. Якщо по нам стріляють - ми будемо відповідати, але першими стріляти ми не будемо.

Згадали і справу Шеремета, поїздку до Оману, довгобуди столиці. Пресконференція тривала трішки більше 3 годин.

Стрічка новин