Унікальний метод знезараження питної води

Унікальний метод знезараження питної води застосовують у Горішніх Плавнях. Це місто стало першим в Україні, де якість води, на думку фахівців, значно поліпшено. Вони стверджують: це вже рівень європейських країн.

Мешканці Горішніх Плавнів здавна нарікали на якість води із водопроводу. Втім, віднедавна вони користуються водою високої якості. У цьому переконують фахівці тамтешнього комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства.

Сергій Ярош, директор КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»

- Вода з водозабору отримує відразу окислення і регент, який добре працює з вірусами, з гепатитами, з можливими зараженнями, які можуть бути у відкритій водоймі. Ми відразу вбиваємо потенційний вірус, який може бути у вихідній воді.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов каже: попередні технології при певних ситуаціях несли навіть загрозу місцевим мешканцям. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Та система, коли ми мали зберігати велику кількість хлору, вона ставила під небезпеку місцевих мешканців. У випадку надзвичайної ситуації ми мали евакуювати пів міста. Зараз це питання практично знято. І вони застосували нову апробовану сертифіковану технологію.

Під час очищення води на підприємстві застосовують діоксид хлору. Сергій Ярош наочно показує, як відбувається увесь процес. До речі, триває він трохи більше години.

Сергій Ярош, директор КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»

- Магістральний трубопровід іде один кілометр, потрапляє на станцію хлорування, яка раніше працювала. Потім потрапляє на відстійники горизонтальні, потім на два фільтра, отримують дипохлорид, попадає у ємності і потім іде на місто.

В умовах пандемії коронавірусу застосування цієї прогресивної технології дає подвійний позитивний ефект. На досягнутому ж підприємство не зупинятиметься.

Сергій Ярош, директор КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»

- Ми не стоїмо на місці. Ми будемо далі розвиватися, будемо застосовувати додаткові ступені очищення води. Якраз, щоб ми могли споживати воду без домішок. Мета така. Дуже правильно, що ми могли впливати на наявність, або відсутність будь-якого роду вірусів. А сам діоксид дає таку можливість. Хлор такої можливості не дає.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Вони не зупиняються на цьому. Вони хочуть досягти того, щоб якість води була у найпрогресивніших країнах світу. Це дуже позитивно. Будемо вивчати цей досвід. І пропонуватимемо на застосування по іншим містам.

Стрічка новин