У Краєзнавчому музеї оновлюють зали та збудують пандуси

У період карантину Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського організовував Інтернет-онлайнзаходи. А ще там проводили реконструкцію кількох залів. Тож деякі музейні кімнати після скасування обмежень відвідувачі побачать в оновленому й осучасненому вигляді. За ходом ремонтних робіт спостерігав Анатолій Васевич.

У залі відділу природи Полтавського краєзнавчого музею, де знаходиться добре відомий скелет мамонта, нині повним ходом іде ремонт.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Зараз у нас тут тривають ремонтні роботи щодо паркету і, відповідно, стін. Далі буде здійснено реекспозицію другого залу відділу природи, який буде кращий, із кольоровими знімками, слайдами, із введенням певних технічних засобів.

Музейні кімнати із флорою та фауною Полтавщини мають суттєво змінитися й осучаснитися.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Ця робота триватиме. Я сподіваюся, що після карантину ми зможемо зайти, принаймі, у цей оновлений зал. У цьому році уже експозиція цього залу доповнена і буде ще доповнена. А другий зал буде проведена реекспозиція у червні місяці.

На протилежному крилі музею теж готуються до реконструкції. Зараз в 11-му залі там розгорнуто виставку «Із вірою у серці». Її не встигли побачити відвідувачі. Адже виставку, приурочену Великому Посту та Великоднім святам, відкрили перед самим початком карантину. Олександр Супруненко каже: експозицію, у якій представлено чимало церковних предметів, ще залишать, щоб її оцінили полтавці. А потім почнуть реконструкцію і цієї зали.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Ця робота буде завершена до осені - реекспозиція цього залу. Це - велика творча робота, яка дійсно буде поступово продовжуватися.

Паралельно споруджуватимуть підйомники на всі поверхи музею. Зараз проводять відповідні проєктні роботи. Таким чином заклад зроблять більш доступним для людей із інвалідністю.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Це будуть специфічні підйомники. Вхід буде боковий для цього залучений. Вони будуть відкидатися на стінах і монтуватися за необхідністю відвідування людиною на колясці. Крім того, тут буде кнопка виклику відповідального чергового, наразі, якщо така людина підійде до музею. Сподіваємося все це дійсно зробити.

Стрічка новин