Волонтерська доставка у дії

Ще з початку оголошення карантину в Україні кілька полтавських благодійних та громадських активістів об'єднались у спільноту, аби підтримати тих, кому в умовах пандемії необхідна особлива турбота. Мова – про доставку ліків та продуктів для самотніх пенсіонерів та людей з інвалідністю. Як працювали волонтери – дивіться далі.

Гасло волонтерів - «Зберігаєм спокій, миєм руки і робимо те, що в наших силах». Позиція - в умовах небезпеки поширення коронавірусу та потреби самоізоляції великої кількості людей влада потребує помічників.

Таким помічником міг стати кожен, хто мав вільний час. Були потрібні оператори, які приймають дзвінки, и також кур'єри.

Сергій, волонтер

- У нас на дверях будинку я побачив об'яву про те, що люди з інвалідністю, пенсіонери, ті, хто належить до групи ризику, вони потребують допомоги. Я подумав, чому б і ні, у мене є транспорт, є можливість допомогти.

Спілкувались волонтери в групі у Вайбері. Саме там була мапа Полтави із заявками людей. На ній - відмітки, куди саме потрібно привезти необхідне. 

Сергій, волонтер

- Нажимаю на цю відмітку, бачу список продуктів, якщо тобі все підходить, ти просто купуєш потрібні продукти, вказані у заявці, везеш їх людині, і тобі на місці віддають гроші.

Тамара Садєєва мешкає на околиці міста. До магазину, говорить, далеко, та й ходити важко. Про доставку продуктів дізналась з газети. Жінка переселенка, родом із Донецьку. Раніше її провідував син, який нині не в Україні. 

Тамара Садєєва, пенсіонерка

- А потім не стало в нього роботи, і він поїхав у Польщу. І я залишилась одна. Коли приїде, невідомо. Бо кордони закриті. Так що оце – одна надія на вас.

Сергій, волонтер

- На жаль, я доставляю не дуже багато, але потреба є. Часто я бачу заявки, і багато разів я відвозив людям старшого покоління. Шукачів халяви я ще не зустрічав.

Стрічка новин