Бібліотечна система Полтави продовжує переходити на новий рівень

Тут воліють відійти від звичного формату читальні і переформатуватись у громадські хаби для розвитку та спілкування однодумців. Під час карантину ремонт у цих закладах продовжили. Одна з таких бібліотек – на Половках.

Ремонт в цій бібліотеці ще на етапі продовження. У закладі сподіваються, що до початку старту роботи приміщення буде повністю оновлене.

Людмила Заливча, завідуюча бібліотекою-філіалом №7 Полтавської міської ЦБС 

- Бібліотека працює більше 50 років, я тут з 1987 року, то капітального ремонту у нас жодного разу не було, були лише косметичні. А все інше залишалося на рівні 70-х років.

Тож прийшов час оновлень, кошти на це виділили з міського бюджету. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Минулого року ми зробили одне крило, цьогоріч закінчуємо інше, бо виділили кошти. Це читальна зала, книгосховище, які також потребували проведення ремонту. Ремонтуємо опалення, повністю замінюємо батареї, освітлення, щоб зручніше було працювати і читати в читальній залі.

Чекають моменту повернення і бабусі-волонтерки, які в бібліотеці раніше плели маскувальні сітки воїнам ООС, а під час карантину змінили кваліфікацію і виготовляють маски. 

Людмила Заливча, завідуюча бібліотекою-філіалом №7 Полтавської міської ЦБС

- Вони вже розраховували, що ми з 12 числа відкриємося, але вони повністю виправдовують своє призвання. Зараз не сидять без діла, бо зараз пошили більше 3 тисяч масок. Ми шиємо білизу для дитячого інтернату, нам дали побажання хлопців на передовій.

Ця їх співпраця ще раз підкреслює оновлення бібліотечної системи: відходження від старого звичного формату читальні, де можна тільки читати. На сьогодні це сучасні культурні простори, громадські хаби для розвитку та спілкування однодумців, самоосвіти, майстеркласів та творчих зустрічей, говорить Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Люди приходять не тільки почитати, а й поспілкуватися. Тим більше, що ми знаходимся в житловому масиві, де дуже багато людей похилого віку, і для них це місце - налагодження тісних контактів, спілкування, і таким чином покращувати життя. А наше завдання зараз - зробити умови в бібліотеці, щоб сюди було приємно приходити. 

Стрічка новин