Міносвіти нагородило науковців Полтавської політехніки

З нагоди Всеукраїнського дня науки, який традиційно відзначають у травні, у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» провели 72-гу наукову конференцію. У ній взяли участь, як особисто, так і дистанційно, майже півтори тисячі професорів, наукових працівників, аспірантів та викладачів вишу. Захід також приурочили 90-річчю вищого навчального закладу.

У рамках конференції працювали 35-ть секцій, які представили усі напрями наукової роботи університету. Попри те, що левова частина учасників доповідала саме у онлайн форматі, «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» вірна своїм традиціям, хоч і у режимі карантину, зауважив ректор вишу Володимир Онищенко. 

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- Університет на сьогоднішній день, без перебільшення, є лідером в освітній і науковій галузі. І це підтверджує ефективність діяльності тих 10-ти загальновизнаних наукових шкіл, які діють на базі нашого університету. І результат діяльності цих наукових шкіл, як захист кандидатських і докторських дисертацій, так і розробка нових інноваційних продуктів.

Привітав учасників конференції голова Північно-Східного наукового центру Національної академії наук та Міністерства освіти і науки України, академік, професор Володимир Семиноженко. Адже університет тривалий час плідно співпрацює із Національною академією наук.

Приєднався до вітань президент Національного центру «Мала академія наук України» Станіслав Довгий, який висловив переконання, що традиції видатних вчених, Вернадського, Кондратюка, Остроградського, продовжують студенти та аспіранти. Заступник голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, заступник голови наглядової ради університету Вадим Стогній підкреслив - щиро пишається науковими досягненнями, які має університет.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- На базі нашого університету вже більше 20 років діє філія Північно-Східного наукового центру НАН та МОН України. Ми здійснюємо спільні наукові дослідження, які комерціоналізуються в науковий сектор України.

Частину урочистого пленарного засідання присвятили врученню відзнак Міністерства освіти і науки України та регіональних нагород співробітникам та студентам університету.

Десять науковців вишу отримали нагороди МОН України. 

Професор Анатолія Колієнко отримав нагрудний знак за наукові та освітні досягнення у галузі теплоенергетики.

Анатолій Колієнко, професор кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики

- Університет зараз отримує грант на термомодернізацію всіх без винятку будівель. Ми зможемо за рахунок цього зменшити наше енергоспоживання на 40-50 відсотків. Крім того, ми можемо зменшити викиди в атмосферу парникових газів і поліпшити нашу екологію.

Олександра Маслій відзначена нагородою МОН України за дослідження у сфері безпекоорієнтованого управління економікою.

Олександра Маслій, доцент кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування

- Надзвичайно приємно, що наукові здобутки нашого університету визнають на найвищому рівні, і це визнання не лише наших наукових робіт, але і визнання діяльності наукових шкіл нашого університету.

За результатами конференції надруковано науковий збірник тез виступів учасників, з яким можна ознайомитись на сайті Національного університету «Полтавська політехніка Юрія Кондратюка».

Відтепер в університеті з’явилось ще двоє «Відмінників освіти», а шестеро науковців нагороджені грамотами Міністерства, дві з яких - почесні, а також Подякою Міністерства освіти і науки України.

Стрічка новин