У Полтаві пройшла акція фітнес-спільноти міста

Сьогодні під стінами Полтавської міської ради відбулася акція фітнес-спільноти Полтави. Тренери, спортсмени, аматори намагалися дізнатися від місцевої влади, коли під час анонсованого другого етапу виходу країни з карантину відкриються спортивні зали та фітнес-клуби.

Вже понад два місяці спортивні заклади закриті в рамках жорстких карантинних обмежень. Людей схвилювала інформація, що найближчим часом спортивні клуби не відкриються, тож вони й прийшли, аби дізнатися більше інформації від секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоти. Учасники акції говорять: готові виконувати всі карантинні вимоги Міністерства охорони здоров’я, та хочуть працювати і займатися спортом вже з цієї п’ятниці – 22 травня.

Олександр Рагулін, директор спортклубу «Олімп»

- Все те, що буде зазначено в інструкції, ми все будемо виконувати – антисептики, особистий захист кожного працівника. В кожному клубі є гарна вентиляція, у нас нормальні приміщення.

Лернік Матосян, заслужений тренер України, власник фітнес-клубу «Професіонал»

- Кабмін нам дозволив проводити змагання, але трохи логіки – як проводити змагання, якщо спортклуби не працюють, 90% спортсменів працюють тренерами в фітнес-клубах, як готуватися до змагань, якщо їм вже нічого їсти, грошей немає? Тому спочатку треба відкрити, заробляти гроші, а тоді вже виступати на змаганнях.

А ось Марина Полапа професійно займається бодібілдингом та розповідає, що без занять в залі вона не може повноцінно підготуватися та гідно представляти Полтаву на Всеукраїнських та Міжнародних турнірах.   

Марина Полапа, спортсменка

- Я намагалася, звичайно, тренуватися вдома, але це зовсім не те, що в тренажерному залі. В моєму виді спорту основна робота над пропорціями здійснюється в тренажерному залі. На вулиці, в парку цього зробити неможливо… Чому в магазин можна ходити в масках та рукавичках, а в спортзал – ні. В чому різниця?

З учасникам акції зустрівся секретар Полтавської міськради, до речі, колишній фітнес-тренер Олександр Шамота. За його словами, міській владі надано повноваження посилювати карантинні заходи, а ось  щодо поступового виходу із карантину, зокрема, поновлення роботи спортивних закладів, ця прерогатива залишається за Урядом.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- За моєю інсайдерською інформацією, завтра Кабмін має прийняти рішення, що з 22 травня заклади фізичної культури і спорту зможуть працювати, але за певних умов дотримання вимог до закладу, кількості відвідувачів.

Доки ця постанова не буде прийнята та опублікована на сайті Кабміну, міська влада не може самостійно вирішити це питання. Але спортивні заклади вже сьогодні можуть готуватися до відновлення роботи, зазначив Олександр Шамота. Головною вимогою залишається суворе дотримання усіх санітарних норм та рекомендацій щодо роботи під час карантину.

Стрічка новин