На Полтавщині перспективний план спровокував акції протесту

Минулого тижня Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Полтавської області. Згідно з ним, на Полтавщині передбачено створення 61 ОТГ. Втім, в остаточно затвердженому рішенні Кабміну є пункти, котрі влаштували не всіх. Зокрема, мітингували жителі села Кирило-Ганнівка Зіньківського району. А пирятинці їздили до Києва, де протестували під стінами Кабміну. Що їх не влаштовує і чому виникла така ситуація – з’ясовував Анатолій Васевич.

Це мешканці села Кирило-Ганнівка Зіньківського району перекривають трасу «Гадяч-Полтава», неподалік повороту на Миргород. Вони не згодні із остаточним рішенням Кабміну. Згідно з ним, Кирило-Ганнівська сільська рада увійшла до складу Зіньківської ОТГ. Хоча на громадських слуханнях і на сесії сільради, стверджують протестувальники, приймали рішення про приєднання до Опішнянської ОТГ. І таких «гарячих точок» невдоволень на мапі Полтавщини після затвердження перспективного плану з’явилося кілька.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Наприклад, Ковалівка у Шишацькому районі. Ми подавали їх у складі однієї громади. Їх віднесли до Шишацької об’єднаної територіальної громади. Так у нас є і Пирятинський район, де ми подавали один район – одна громада. А у нас є ситуація щодо двох громад – Березоворудської і Пирятинської. І є проблема у Зіньківському районі. Там ми, як подавали, так і затвердили. Але ж люди не задоволені.

Мешканці кількох сіл Пирятинського району навіть протестували у Києві, під стінами Кабміну. Кажуть: були впевнені, що на Пирятинщині створять одну громаду. А в рішенні прописано: дві.

Віталій Бабак, депутат Полтавської обласної ради

- В обласній раді п’ять депутатів. Всі вони, вивчивши думку, провівши не одну зустріч із людьми, переконалися: розвиток при децентралізації буде, коли ми об’єднаємо район в одну громаду. Хтось перекроїв і поділив район на дві громади, створивши Пирятинську і Березоворудську територіальні громади.

Юрій Вірченко, голова Малютенської сільської ради

- Я дуже здивований, а ще більше стурбований, дізнавшись новину, що буде створена Березоворудська ОТГ. І Малютинську громаду, яку я представляю, планують приєднати до Березоворудської ОТГ. Також дуже стурбована і громада наша, яку я представляю, – це 650 жителів.

Адміністративно-територіальна реформа триває вже п'ять років. Втім, деякі сільські ради необхідні рішення приймали в останній момент.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ

- Багато сільських рад просиділи, нічого не робивши. Це дійсно так. Але в останній момент усі сільські ради прийняли рішення. Причому, наприклад Кирило-Ганнівці нічого було рухатися. Вони завжди були у перспективному плані Опішнянської ОТГ. А в останній момент щось почали змінювати. Тому люди були спокійні у ці останні п’ять років.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Вони проводили якісь опитування, де якась кількість людей бажають іти до Зіньківської ОТГ, якась кількість - до Опішнянської, а яка зовсім не вирішила, до якої вони бажають іти, до якої громади. Треба було вирішувати і не віддавати свою долю на органи виконавчої влади.

Втім, навіть у такій ситуації становище ще можна виправити, врахувавши інтереси невдоволених, і таким чином зняти соціальну напругу, стверджує Дмитро Лунін.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Якщо вони за це боряться, то дійсно, Уряд може прийняти якісь поправки або зміни. І це рішення буде уряду. Впливати на це рішення у нас немає таких важелів. Але є така ситуація, що люди дійсно можуть писати листи, зустрічатися, вирішувати це питання.

Але вирішувати це питання слід, керуючись суто економічними важелями, без впливу будь-яких політичних сил, переконаний голова Опішнянської ОТГ. 

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ

- Об’єднані громади повинні створюватися лише за економічним, інфраструктурним показником і територією. Виключити політику. Коли включається політика і бажання народних депутатів чи якихось землевласників, потім увесь цей процес змінюється. Починаються зміни, які потім ми будемо розгрібати ще років сто.

Стрічка новин