На Леваді замінюють трубу за методом «полімерної панчохи»

Колектор по проспекту Миру в Полтаві приймає стоки із Центру, Подолу, Левади. Термін експлуатації у каналізаційної труби за тридцять років вичерпався, бо бетонну трубу роз’їла сульфатно-газова корозія, яку виділяють стоки. Тож, час ремонту настав.

Працівники КП «Полтававодоканал» наразі працюють на об'єкті, що на Леваді, ремонтують аварійний каналізаційний колектор. У планах – замінити близько 50 метрів трубопроводу діаметром 1200 мм. Комунальники говорять, що роботи ускладнюються так званою «рухливістю ґрунтів», адже раніше на цьому місці було болото. 

Іван Мистюк, начальник служби каналізації КП «Полтававодоканал» 

- Працюють тут, тому що виникло провалля на колекторі. Було порушення склепіння залізобетонної труби, це спровокувала сульфатно-газова корозія. Тож розпочали санацію панчохою даної ділянки.

Під час ремонту застосують сучасну технологію санації трубопроводу полімерними матеріалами, так звану «полімерну панчоху». Коли «панчоху» вмонтують в старий трубопровід, вона застигне, набуде міцності, й всередині старого трубопроводу утвориться нова труба. В результаті земельні роботи зводять до мінімуму, оскільки вже не потрібно демонтувати старий трубопровід, при цьому діаметр труби не зміниться, бо товщина застиглої панчохи – близько 1 см.

На місці ремонтних робіт змонтована тимчасова насосна станція, яка перекачує стоки через обвідний колектор, таким чином обслуговує мікрорайон із водопостачання і водовідведення. За словами фахівців, насосний агрегат щодня забивається від побутового сміття, яке полтавці викидають у туалет. Тепер до списку додалися одноразові маски й рукавички.

Василь Воротинцев, директор КП «Полтававодоканал»

- Роботи на даній ділянці проводяться весь світловий день, без вихідних. Ми робимо усе залежне від нас, щоб з настанням тепла прибрати цю неприємність, яка сталася на даній ділянці.

Стрічка новин