STEAM-освіта в Полтаві

Набори конструкторів, шоломи віртуальної реальності та 3D принтер. Таке приладдя буде у полтавських школярів. Кошти на STEAM-освіту виділили на сесії міськради, уже зробили й ремонт в приміщенні, де буде розташований центр. Що планують – далі у сюжеті. 

Поки що порожні приміщення, але після зробленого ремонту в цих кабінетах розташується майбутній центр STEAM-освіти. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- Дійсно, цей STEAM лабораторія або центр STEAM-освіти дуже важливий. Бо наразі ми маємо практичні заняття у школах окремо по класах. А в цьому центрі ми маємо можливості поєднати повністю всі напрямки: хімія, біологія, інформатика, право. Тобто, наші діти можуть сьогодні освоювати уже практичні навички, щоб виходити в життя фахівцями.

Уже є зручні столики та столи для змагань. Коштів вистачило і на обладнання. Фінансування виділили на одній із сесій міськрад у розмірі 1 мільйон гривень. Головне - дати старт, все необхідне є. Згодом, у разі потреби, дообладнують - додав очільник управління освіти міськради Юрій Матвієнко. 

Обладнання, яке буде у центрі STEAM-освіти, - найсучасніше, що задовольнить всі потреби для навчання в XXI столітті. 

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Це конструктори і набори з робототехніки, це 3Д-принтер, це 3Д-сканер, шолом віртуальної реальності, пристрої, які б дозволили дітям опановувати доповнену реальність, вчителям застосовувати її в подальшому при викладанні. А дітям – опанувати найсучасніші технології.

Освіта в центрі охопить всі вікові групи малечі. Фахівці, які будуть викладати, наразі готуються та підвищують свій рівень кваліфікації. 

Робототехніка почала розвиток і в Полтаві, тож даний центр вкрай необхідний. Минулоріч вперше провели «Роболаб». Тоді змагання роботів відбувалися на спеціальних конструкціях, які виготовили спеціально для фестивалю. Полтава не відстає від провідних міст України, у яких займаються робототехнікою. Організатори хотіли, щоб захід став традиційним, щоб він сприймався на рівні тих досягнень, які роблять Горішні Плавні, Кременчук, тобто, є уже знані міста, які гучно заявили про себе.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Сподіваюся, що епідеміологнічна ситуація дозволить його провести, бо дуже багато лунає запитів від команд із усієї України.

Цьогоріч фестиваль із робототехінки перенесли у зв'язку з карантином на осінь.

Стрічка новин