На українців чекає ІФА-тестування на антитіла до COVID-19

В Україні за минулу добу зафіксовано 325 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Із них 32 – у дітей та 81 – у медичних працівників. Госпіталізовано до закладів охорони здоров’я 83 особи. На Полтавщині за добу – жодного хворого. Під час традиційного брифінгу в МОЗ повідомили: 18 травня підписали наказ про запровадження ІФА-тестування на антитіла до COVID-19. Тестування осіб, за визначенням МОЗ, буде проводитися безкоштовно, коштом держави.

Сьогодні, 18 травня, підписали наказ про запровадження ІФА-тестування на антитіла до COVID-19. Про це повідомив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Передусім тестуватимуть осіб з проявами коронавірусної хвороби, також – всіх без винятку контактних осіб, навіть тих, у кого немає симптомів.

Максим Степанов, Міністр охорони здоров'я України 

- Також усі групи ризику: Національна поліція, Національна гвардія тощо. Ми плануємо збільшити кількість тих, кого будемо тестувати. Тестування осіб, за визначенням МОЗ, буде проводитися  безкоштовно, коштом держави.

Міністр охорони здоров’я закликав громадян дотримуватися карантинних заходів МОЗ.

Пляжний сезон цьогоріч буде. Головний санітарний лікар повідомив, що уже провели консультації з інститутом епідеміології інфекційних хвороб. Фахівці підтвердили, що морська сіль спільно з ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби. 

Тож пляжі відкриють як на морі, так і біля прісних річок, але існуватимуть обмеження та рекомендації: кому і як можна чи ні відвідувати водойми. 

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України 

- Також треба буде дотримуватись дистанції від інших людей – не менше двох метрів. Це наш постулат на цей період. Ну і дотримуватись правил особистої гігієни. Також всі, хто будуть проводити відпочинок, повинні використовувати маску для обличчя.

Навіть незважаючи на те, що в прісній воді збудник має можливість виживати, у річках з проточною водою інфікуватись досить складно. Тому МОЗ буде надавати дозвіл в цьому сезоні початку річкового пляжного сезону також.

Стрічка новин