Полтавщина закупила капсули для перевезення хворих на COVID-19

Полтавщина закупила 5 ізольованих боксів для транспортування хворих або людей із підозрою на короновірус чи інші небезпечні інфекції. Дві такі капсули лишаться у Полтаві, у «Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Інші передали до станцій швидкої допомоги кількох районів області.

Капсули для транпортування хворих виготовляє Кременчуцьке підприємство «Креатив-агромаш». Одна коштує 36 тисяч гривень. Їх вже кілька разів вдосконалювали згідно зауважень медиків. Додали кнопку виклику лікаря, пластикові заглушки, шлюзи для того, аби за необхідності проводити штучну вентиляцію легень. 

Юрій Андрієвський, директор компанії «Креатив-агромаш» (м. Кременчук)

- Добавились шлюзи для можливості подати хворому у разі необхідності води. Це було побажання начальника Кременчуцької станції, коли перевозили інфекційного хворого лікаря Кременчука в Полтаву і була потреба дать води, й прийшлось цю капсулу.

Всього розроблено три варіації боксів. Більш компактний для військових медиків, оснащений апаратом ШВЛ та монітором пацієнта - для приватних клінік. Ті, які будуть при станціях швидкої допомоги - стандартна версія. 

Сьогодні передають першу партію - п'ять ізольованих капсул. Їх розприділять по районах.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров'я

- Чотири округи. 2 великих – це Полтавський і Кременчуцький, і Миргородський і Лубенський, там будуть на станціях екстренної медичної допомоги такі капсули.

Пізніше планують замовити ще 10 капсул для транспортування. Їх можна використовувати для транспортування хворих не лише на коронавірус, а й наприклад, на туберкульоз чи лихоманку, спричинену вірусом Ебола. А також при перевезенні пацієнтів із слабкою імунною системою, наприклад, після операції тощо.   

Дмитро Лавренко, в.о.директора КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

- Ми вважаємо, що ці капсули, вони повинні бути не лише в системі екстреної медичної допомоги. Вони мають бути у лікувальних закладах, які приймають пацієнтів з підозрою чи підтвердженим діагнозом COVID-19.

У кременчуцького виробника такі капсули замовляють з усієї України. Часто - меценати, які дарують їх лікарням.

Стрічка новин