Два дні на Полтавщині не фіксують нових хворих на коронавірус

В області людей, які одужали від COVID-19, нині більше, ніж активно хворих. Тим часом триває й підготовка до нового послаблення карантину, яке має початися із 22 травня. Про це та інше йшлося на черговому онлайн-брифінгу в ОДА.

Онлайн-брифінг проходив за участю голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького та секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти. Спочатку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 15 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 17330 випадків захворювання на COVID-19. Із них 476 - летальний, 4473 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 483 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 2600 випадків, у м. Київ - 2068, в Івано-Франківській області - 1188,Тернопільській - 1060, Київській - 1094, Рівненській - 1074, Львівській- 942, Закарпатській - 816, Дніпропетровській - 791, Одеській - 712.

За останню добу на Полтавщині не зафіксовано нових хворих. Тож в області залишається 257 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 163 чоловіка уже одужали. Нині 86 жителів Полтавщини хворіють на COVID-19. Таким чином, в області людей, які одужали від COVID-19 більше, ніж активно хворих. 

Із 22 травня, нагадав Олег Синєгубов, планується наступне пом’якшення карантину. Приміром, транспортне сполучення відновлюватимуть у кілька етапів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Спочатку планується відновити рух громадського транспорту у межах населених пунктів, а також у межах одного району. Далі будемо дивитися щодо стану поширення коронавірусу і буде прийматися рішення щодо можливого відновлення транспортного сполучення міжрайонного.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Із 22 травня, якщо будемо мати позитивну динаміку, і вона залишатиметься у тих же межах – кількість хворих, ми можемо говорити про відкриття громадського транспорту. І запуску громадського транспорту у звичному режимі, як ми до цього звикли.

Учасники брифінгу зазначали: дитячі садки на Полтавщині можуть запрацювати з 22 травня. Рішення ухвалюватимуть залежно від динаміки розповсюдження коронавірусу. Також в області триває підготовка до відкриття непродовольчих ринків. Із цього приводу чекають публікації відповідної постанови Кабінету Міністрів. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Вони повинні, перш за все, почати готуватися до відкриття, взявши за основу той алгоритм відкриття, який є у продовольчих ринків. Щодо центрального речового ринку. Якщо постанова сьогодні буде опублікована, вони готуються до того, щоб у вівторок розпочати роботу Центрального речового ринку.

Голова обласної ради Олександр Біленький повідомив, що 3 червня відбудеться сесія обласної ради. Проводитиметься вона у контексті посилення боротьби з коронавірусом.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Буде перерозподіл коштів, відповідно до подання обласної державної адміністрації, усе буде розглянуто на комісіях. Сесія проводитиметься у сесійній залі із дотриманням усіх карантинних заходів.

Загалом, область готова поступово виходити з карантину. З іншого боку, наголошували спікери, розслаблятися ще не варто. Карантину слід дотримуватися неухильно. Якщо ж раптом ситуація погіршиться - на Полтавщині є все для того, щоб утримати її під контролем, запевнив голова ОДА.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Медичне обладнання у нас є. Лікувальні заклади у нас готові, засоби індивідуального захисту у нас є. І ми зараз проводимо усі дії, щоб бути готовими до можливої другої хвилі.

Стрічка новин