Наскільки Полтавський ГЗК є екологічно безпечним підприємством?

Голова ОДА Олег Синєгубов у цьому вирішив переконатися особисто. Під час робочої поїздки до Кременчуцького району він побував і там.

У кар’єрі працюють найсучасніші мега-автомобілі. Здалеку, з оглядового майданчика, вони здаються іграшковими. Зблизька ж тільки одне колесо значно вище людини. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов особисто спробував покермувати таким агрегатом, проїхавши кілька десятків метрів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Неймовірні відчуття. Порівняти ні з чим неможливо. Ця техніка, дійсно, найсучасніша, найбільша, на якій довелося їздити. Габаритна, потужна і розумієш, у яких умовах доводиться працювати цим людям.

Продукція комбінату експортується в багато країн світу. Втім, чи вдається при цьому дотримуватися необхідних екологічних норм?

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Відвідали з тією метою, щоб поставити питання щодо дотримання усіх необхідних норм та правил екологічної безпеки, тому що надходять скарги від місцевих мешканців, від мешканців прилеглих сіл та селищ. І ми маємо на це оперативно реагувати і побачити, чи дійсно керівництвом та власниками цього підприємства здійснюються усі необхідні дії та заходи.

Голова правління ПАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус стверджує: необхідні вимірювання проводяться регулярно. Вживаються й заходи, аби мінімізувати пил, що з'являється у процесі виробництва.

Віктор Лотоус, голова правління ПАТ «Полтавський ГЗК»

- У нас радіаційний фон завжди у межах норми і навіть нижчий. Одним із показників є пилоутворення. Але у нас теж розроблено комплекс заходів, які подавляють цей пил. Термофабрики стоять спеціальні. У кар’єрі ми теж поливаємо спеціальними машинами, коли дуже жарко.

Олег Синєгубов пообіцяв підтримку підприємству із боку влади. Але за однієї умови.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми всіляко готові сприяти, щоб це підприємство розвивалося, створювало нові робочі місця, сплачували більше податків. Але за однієї умови, щоб екологічна безпека була все ж дотримана.

Стрічка новин