У Полтаві працюють всі продовольчі ринки

Непродовольчі чекають своєї черги та активно готуються, щоб дотриматися всіх норм. Послаблення розпочалися з 11 травня. Уряд ухвалив відповідне рішення, тож відновлена робота частини закладів, однак, за умови дотримання протиепідемічних заходів. 

 Тож з 11 травня відкрили:

▪️парки, сквери, зони відпочинку;

▪️салони краси, перукарні;

▪️оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та дитячих зон в ТРЦ;

▪️заклади громадського харчування на виніс;

▪️літні майданчики кафе та ресторани просто неба в закладах, зареєстровані як оператори потужності;

▪️музеї, бібліотеки;

▪️тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах;

▪️сервіс побутової техніки;

▪️стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо.

Ринки з продовольчими товарами у Полтаві вже працюють. Їх перевірили інспектори з Держпродспоживслужби, а міська влада надал дозвіл на старт роботи. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- У нашому місті налічується близько 25 ринків, і більша частина, а це десь 60% - це продовольчі ринки, а решта - непродовольчі. На сьогодні усі продовольчі ринки запущені. Вони працюють, адже пройшли перевірку Держпродспоживслужбою. Зауваження, які були на початку, усунені. Тому, вони працюють у звичному режимі, виконуючи постанову Кабміну.

Не обійшлося і без порушень. Ще на старті роботи на полтавському комунальному ринку «Овочевий» без дозволу адміністрації окремі підприємці самовільно розпочали реалізацію продуктів, туди викликали Нацполіцію.

Дмитро Бурмака, керівник КП «Полтава-Сервіс»

- Дозвіл на відкриття, я як керівник  «Полтава-Сервіс», не давав. Проблема наступного типу: ринок відкритого типу, кожен торговець має вільний доступ до своєї торгової точки. Ці контейнера - це їх власність. На жаль, були деякі безвідповідальні підприємці, котрі вирішили, попри порушення і заборону про відкриття ринку, вийти і намагаючись здійснювати торгівлю.

У четвер 14 травня Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, які дозволять відновити роботу непродовольчих ринків. Відповідне рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Уряду. Непродовольчі ринки працюватимуть за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів. Тож підприємці активно готуються, щоб бути готовими до роботи. 

Мають право працювати і літні майданчики закладів харчування. Як пристосуватися до нових умов, обговорили з підприємцями. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- Це десь приблизно 60 літніх майданчиків. Деякі не відповідали нашим вимогам, які ми публікували, тож проводили бесіди з підприємцями. Більша частина погоджена, тож підприємці виставляють свої майданчики.

Але – за дотримання умов: дистанція та засоби індивідуального захисту. Є вимоги і до кількості людей за столиками.

Маски, дезінфекція та дистанція залишаються. Громадський транспорт теж поки тільки за спецперепустками.

Водночас решта обмежень продовжені до 22 травня.

Стрічка новин