В Україні з`явився сервіс із пошуку інформації про репресованих

В Україні з`явився сервіс із пошуку інформації про репресованих

До Дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. 

У Центрі всім охочим надаватимуть консультації, відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках. Там допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події. 

"Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну", – каже директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Звернення у Консультаційний центр є безкоштовним. Там прагнуть розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання Центру – зробити архівні документи  доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими.

Сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати. 

До Консультаційного центру можна звернутися у будні з 10.00 до 18.00 у такий спосіб:

• за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12;

• надіслати листа на електронну пошту poshuk@hdauinp.org.ua;

• написати повідомлення у Facebook https://www.facebook.com/hdauinp;

• через веб-сайт http://hdauinp.org.ua

Стрічка новин