Полтавців закликають пройти тестування на ВІЛ

Полтавців закликають пройти тестування на ВІЛ

До 17 травня – Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, та напередодні Європейського тижня тестування на ВІЛ, працівники Полтавської ОДА пройшли швидке тестування.

Соцпрацівники БО "Світло надії" надали короткі інструкції щодо користування тестами для самодіагностики на ВІЛ-інфекцію, й посадовці без допомоги медиків за кілька хвилин уже отримали результат.

"Я особисто часто проходжу тестування, маю двох дітей і переживаю за здоров’я оточення. Кожна людина повинна знати свій статус, щоб якомога швидше розпочати лікування і жити повноцінно, – говорить Дмитро Лунін. – Кожен другий українець не знає чи інфікований і, не маючи симптомів захворювання, може заразити іншого. В сучасному світі ВІЛ – це не вирок, завдяки ранній діагностиці й лікуванню є можливість не допустити супутніх ускладнень та фатальних наслідків".

За даними Центру громадського здоров’я України, у березні 2020 року в країні офіційно зареєстровано 1349 випадків ВІЛ-інфекції, 403 захворювання на СНІД та 214 смертей, зумовлених СНІДом. У Полтавській області за березень виявлено 23 нових випадки інфікування, 4 захворювання на СНІД та 2 летальних випадки. На обліку в закладах охорони здоров'я Полтавщини, що здійснюють медичний нагляд за ЛЖВ, перебуває 3462 осіб.

Щоб пройти швидкісне безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Україна повністю забезпечує хворих антиретровірусною терапією.

Стрічка новин