Полтавський центр сім'ї «Родинний дім» розпочав інформаційну кампанію «Сім'я – простір без насильства»

Її мета – привернути увагу громадськості до актуальних проблем законодавства у подоланні цього негативного явища у суспільстві, необхідності активізації громадських об'єднань та державних установ, формування ненасильницької ідеології та гендерної політики. Перший із запланованих заходів – круглий стіл, що відбувся за участю представників соціальних служб, психологів, правоохоронців та правозахисників, прокуратури та служби безпеки, представників громадських організацій та органів місцевого самоврядування.

Ще 48-го року минулого століття уряди країн-членів ООН визнали права людини на життя, своботу та недоторканість, підписавши Загальну декларацію Прав Людини. Україна ж першою з колишніх радянських держав прийняла ще у 2001 році подібний документ щодо попередження насильства в сім'ї. Однак й досі винуватці насильства в сім'ї в Україні уникають відповідальності перед законом. Наприклад, Кримінальний кодекс не дає прямих підств для переслідування чоловіка за згвалтування своєї дружини. Проблема залишається актуальною, жінки й діти, які стали жертвами домашнього насильства, не отримують адекватного захисту чи навіть доступу до правосуддя.

Тільки дільничними іспекторами міліції з початку цього року в області притягнуто до відповідальності три тисячі сорок шість осіб та попереджено майже шістсот тисяч порушників. Наведені правоохоронцями факти вражаючі. Нерідко дії останніх стримують самі потерпілі, або ж батьки малолітніх жертв насильства.

Як один із заходів подолання насильства в сімї, вважають учасники обговорення проблеми, – впровадження гендерної політики та подолання стереотипів. Другий важливий фактор – гласність. А ще – активне формування громадської думки та небайдужість до проблеми кожного.

Стрічка новин