Уряд відновлює роботу непродовольчих ринків

Другий етап послаблення карантину можливий уже з 22 травня. Його варіанти будуть розглядатися на одному із найближчих засідань Кабінету Міністрів.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу. 

Рішення набуде чинності після опублікування. Пом’якшення будуть проводитися у 4 етапи. Вже розроблений поетапний вихід з карантину. Вони відповідають певним критеріям і під кожен з цих етапів є певні пом’якшення. Перший етап був 11 травня, другий планують на 22 травня. Все відбуватиметься за формою адаптивного карантину, але за умови дотримання протиепідемічних правил. 

Максим Степанов, Міністр охорони здоров’я України

- Це дозвіл на проведення спортивних змагань, але без глядачів; дозвіл на роботу готелів, окрім хостелів та без функціонування ресторанів та спортивних залів; дозвіл на проведення зовнішнього незалежного оцінювання та роботу громадського транспорту і дошкільних навчальних закладів.

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, які дозволять відновити роботу непродовольчих ринків. Відповідне рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Уряду у четвер, 14 травня. Непродовольчі ринки працюватимуть за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Той план, про який ми домовлялися з підприємцями ринку «Полімпекс», коли вони були у вівторок у нас під міською радою, я ще тоді говорив, що це площина Кабінету Міністрів України. Але зауважував, що вже варто починати підготовку до відкриття, щоб в той момент, як буде рішення, вони могли відкритися і відповідати усім вимогам. Ще тоді говорили взяти за онову вимоги до продовольчих ринків, так воно і сталося.

Стрічка новин