Загиблі птахи на Кременчуцькій фабриці мають бути утилізовані

Надзвичайною ситуацією місцевого масштабу назвав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов загибель 2 травня на «Кременчуцькій птахофабриці» 600 тисяч курей. На місці тимчасового захоронення загиблої птиці очільник області спілкувався із керівниками підприємства. Він дав їм кілька днів, аби почали процес утилізації.

Більше, ніж півмільйона загиблих курей, тимчасово закопали на землях на орендованих птахофабрикою поблизу села Потоки Кременчуцького району. 

Едуард Гостік, представник ТДВ «Кременчуцька птахофабрика»

- Тут закладено на тимчасове складування, близько там може без 50 тонн, ще залишилося нам відповідно вивезти. А так – практично вся птахофабрика.

Керівники підприємства кажуть: уже домовилися із підприємствами, які проводять утилізацію і знаходяться в інших областях України. Навіть пробували почати вивозити власним транспортом. Але він виявився для цього непридатним.

Валерій Вакух, керівник ТДВ «Кременчуцька птахофабрика»

- Ми поставили під завантаження. Навіть уже документи виписали. Задули, але там все-одно був витік цієї рідини. Викликали ще одну машину – побачили те саме. Вирішили, що немає можливості транспортувати цю біомасу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Підприємство із цим самостійно не впоралося. Ті необхідні плани на випадок таких подій у них були відсутні повністю. Вони обіцяли, що найближчим часом буде розпочата утилізація цієї біомаси. Але цього, ми бачимо, не відбувається наразі.

Правоохоронці відкрили уже три кримінальні провадження: розслідують причини та обставини загибелі птиці. Очільник області каже: у ситуації загибелі такої кількості курей слід ще розібратися. Адже підприємство – сучасне й використовує новітні технології.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми розуміємо, що банальне відключення електромережі не може викликати падіння такої великої кількості птиці. Ми маємо провести повне, всебічне розслідування причин і підстав, чому це сталося, бо це відбулося на нашій землі, і Полтавщина від цього може зазнати дуже серйозних екологічних втрат.

Начальник Головного управління Держспоживслужби у Полтавській області імовірність інфекційного захворювання загиблої птиці виключає.  

Генадій Пікуль, начальник ГУ Держспоживслужби у Полтавській області

- Щодо інфекційних захворювань виключили стовідсотково. Ми навіть досліджували у центральній лабораторії України, акредитованій по найвищим стандартам. Вони відібрали, відповідно до порядку відбору більше 50 зразків. Це все дослідили. Це все не підтвердилося у жодному зразку.

Усю тимчасово захоронену біомасу обгорнуто захисною плівкою, строк придатності якої складає сто років, запевнили керівники підприємства. Втім, це не означає, що у землі загибла птиця лежатиме довгий час, запевнив Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Можливо, підприємство розраховує, що його буде законсервовано на декілька років, а можливо, десятків років, то ця позиція неправильна. Ми цього не дозволимо.

Керівники птахофабрики кажуть: спочатку наводили лад на підприємстві. Зараз же безпосередньо займуться утилізацією.

Едуард Гостік, представник ТДВ «Кременчуцька птахофабрика»

- Пріоритет був, відповідно, навести порядок на птахофабриці. Зараз у нас звільнилися ці робочі руки, які можуть займатися цими питаннями. Нами буде складено відповідні графіки. Ми будемо шукати спеціалізований транспорт.

І для цього часу у них зовсім небагато.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- День, два, три – скільки потрібно, ми готові чекати, але не тижні. Нині мова йде про саботаж цієї історії.

Стрічка новин