Селяни обурюються розоренням луків, де вони випасали худобу

Мешканці села Хорошки Лубенського району були шоковані, коли землі, що знаходяться неподалік, почали розорювати. Селяни там випасали худобу. Їхні луки без попередження розорювали тракторами невідомі їм люди. Стурбовані хорошківці викликали поліцію. У ситуації намагався розібратися Анатолій Васевич.

Поблизу Хорошок техніка дискувала землю і вдень, і вночі. Правоохоронці, зупинивши тракториста, з'ясували, що він лише виконавець. Землю ж, за його словами, роздали людям, які не є мешканцями даного села. Це потім підтвердив і голова сільради.

Микола Бровко, голова Хорошківської сільської ради

- Надали ці землі учасникам АТО, по 2 гектари, для особистого селянського господарства. Ніхто нас не повідомляв. Навіть район ніхто не повідомив. Ми ці землі хотіли ввести в межі села, щоб сінокоси і пасівники залишилися тут. Ми замовили уже генеральний план. Люди пообіцяли нам зробити. Ми нічого не можемо вплинути далі.

Місцевих жителів факт роздачі земель Держгеокадастром, якими вони по суті користувалися давно, дуже обурив.

Михайло Руденко, мешканець с.Хорошки

- За добу у нас захопили землю – сінокоси, там, де люди череду пасли і сіно косили, заливні луки. Ніхто нікого не питав. Люди зараз здають корів. Що робити? Жити ні за що.

Антоніна Івко, мешканка с.Хорошки

- Розорюються незаконно наші приватизовані ділянки. Тут якщо буде оратися, сіятися і вноситися гербіциди, пестицидами і всіляка нечисть буде у наших колодязях, нашій воді. Її питимуть наші діти.

Голова Лубенської районної організації ветеранів АТО вважає: серед людей, які отримали земельні наділи, є й псевдоатовці. 

Леонід Шабля, голова Лубенської районної організації ветеранів АТО

- Мені думається, що там багато лже-атовців. Це моя особиста думка. Але у цьому питання не забувайте про наслідки – забирання цієї землі у селян приведе до наростання соціальної напруги. А люди там готові збунтуватися і з вилами попрацювати.

Як з’ясувалося, цієї весни активно розорюють луки не тільки у Хорошках.

Микола Бровко, голова Хорошківської сільської ради

- Вирішальне розоране, Хорошки розоране, Снітин, Вовчик. І все це у долинах річок.

Попри виклики правоохоронців, на землі поблизу Хорошок техніка почала повертатися. Люди організовували чергування. Згодом у цю справу втрутилася і влада. 

Олександр Циганенко, голова Лубенської РДА

- На рівні Кабінету Міністрів треба прийняти вольове рішення, щоб заборонити Держгеокадастру розпоряджатися ось цими землями, які за межами населених пунктів. А передати їх у розпорядження громадам.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Щодо Держгеокадастру – будемо розбиратися. Там наразі порушено кримінальне провадження щодо цього факту. Наше завдання – щоб правоохоронні органи тримали повну, об’єктивну і вчасну інформацію, первинні документи – хто і на підставі чого робить там такі дії.

Голова Полтавської ОДА особисто приїжджав до Лубенського району та розбирався у цьому питання. Тож у селян зажевріла надія, що їхню справу розглянуть об'єктивно і рішення буде справедливим.

Родіон Заугольний, мешканець с.Хорошки

- Нас почули. Це - найголовніше. Я голові ОДА доніс, що відбувається із луками нашого села. У подальшому будемо підключати юристів, вестимемо цю справу. Намагатимемося зупинити роздачу земель, розділ земель до вияснення обставин.

Стрічка новин