Рейдерське захоплення чи порушення прав міської влади?

До нашої редакції звернулись представники підприємства «Карсад-1», які орендують земельну ділянку біля траси «Київ-Харків» за адресою вул. Київське шосе, 70-А в Полтаві. Там підприємство облаштувало автостоянку на 300 автомобілів. Підприємці заявили, що міська влада незаконно змінила цільове призначення землі під ринок «Оптовичок». 

З 1987 року на цій ділянці була «Всеукраїнська спілка автомобілістів». «У 2014 році вони збанкрутували і почали розпродувати своє майно, і ми його придбали. Після цього «Полтава-Сервіс» підписало з нами договір оренди земельної ділянки. Ми зареєстрували це майно, право власності підтвердив суд», – розповідає юрист приватного підприємства «Карсад-1» Валентин Артем'єв. 

Валентин Артем'єв, юрист приватного підприємства «Карсад-1» 

- Придбали договором куплі-продажу і стали власниками, добровільними набувачами цього майна. Закон передбачає, що ми як власники маємо його внести в ЄРДР, що ми і зробили. Ми сюди вклали свої гроші, ми маємо як-то себе застрахувати. Ми за свої кошти проводили реконструкції, відновлювали асфальтове покриття, електромережі, паркани, нерухому споруду.

Валентин демонструє угоду. 

Рішенням 35 сесії ПМР від 05.12.2013 продовжено право оренди земельних ділянок строком на один рік КП «Полтава-Сервіс». Згідно із вищесказаним рішенням між КП «Полтава-Сервіс» та ПП «Карсад-1» укладено договір про співробітництво. 

Сторони домовилися про компенсацію. Таким чином сторона 2 зобов'язана сплатити компенсацію за стоянки №2, 8, 10 стороні 1. 

Сторона-1 зобов'язана звільнити автостоянки №2, 8, 10 та не здійснювати демонтаж майна. 

Угода діє до повного виконання сторонами прийнятих в ній зобов'язань. 

Каже, але в 2016 все змінилося: цільове призначення ділянки на сесії ПМР змінили на ринок замість стоянки. 

Від 21.07.2016 року виконавчий комітет ПМР вирішив: 

- Організувати міський комунальний оптово-роздрібний ринок «Оптовичок» на земельній ділянці за адресою м.Полтава, вул. Київське шосе, 70-а.

- переоформити у встановленому законодавством порядку право користування земельною ділянкою;

У міської ради – інша позиція: говорять, це власність міста, а не приватна територія. 

Іван Сватенко, заступник Полтавського міського голови

- Згідно рішення суду, про яке ми тільки що дізналися, то вони визнали право власності на споруди, які там є: забор, замощення. З нашої точки зору таке рішення є незаконним, тому ми його оскаржуємо в апеляційному порядку.

Адвокат Тарас Захароов зазначив: організація, яка здійснює обслуговування цієї автостоянки, має зареєстроване право власності на невелику будівлю охорони на підставі рішення суду. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Але головне питання виникає: на якій підставі вони користуються земельною ділянкою, бо права власності на земельну ділянку з наданих документів не вбачається. А вбачається те, що в 2014 році підприємством, яке обслуговує вказану автостоянку, було укладено договір про спільну діяльність з КП «Полтава-Сервіс» ПМР на використання земельної ділянки, яка була надана в оренду ПМР КП «Полтава-Сервіс». І, на жаль, з наданих документів неможливо сказати про те, в якому стані дана земельна ділянка і чи існує діючий договір оренди землі на вказану ділянку.

Валентин Артем'єв з даними рішеннями не згодний. Каже: благоустрій налагоджували постійно, та й кошти вкладали. А останній час незручностей завдає і колектор, який знаходиться прямо на стоянці. Сморід, бруд та половина території перекопана. Та й благоустрій довелося налагоджувати за власний рахунок. 

Валентин Артем'єв, юрист приватного підприємства «Карсад-1» 

- Є такий дуже тиск з боку Шамоти, Юрченко та головного юриста ПМР, які пишуть апеляційні скарги. До речі, там повна нісенітниця: ніби ми тут це побудували все самі незаконно. Але це не так, ми це купили, про це є відповідні документи.

Валентин Артем'єв каже: падають і дерева, що ростуть за парканом. Питання це не вирішують на рівні міської влади, хоча звернення були неодноразово. Нещодавно на автівку полтавця впало дерево і це призвело до матеріальних втрат. 

Колектор та аварійні дерева вважає своєрідними проблемами, тиском на їх підприємство, яке діє законно. 

Валентин Артем'єв, юрист приватного підприємства «Карсад-1» 

- Всі процедури проведені згідно чинного законодавства, все зареєстровано і визнано судом. І роз'яснено, що саме на цій земельній ділянці за цим кадастровим номером, за цією адресою розташоване нерухоме майно майно приватного підприємства.

Наразі дане питання вирішується у судовій площині.

Стрічка новин