У Полтаві біля СБУ пройшла акція на підтримку затриманого єгиптянина

Сьогодні у Полтаві, неподалік будівлі СБУ, проходила нечисленна акція. Зібралися правозахисники й родичі єгиптянина, затриманого минулого тижня співробітниками Управління СБУ в Полтавській області та працівниками ГУ НП в Полтавській області. 

Через дорогу, перед центральним входом до приміщення Служби Безпеки України, стояло кілька осіб. У руках вони тримали плакати з написами українською та англійською «Моатаз не терорист», «Моатаза хочуть вбити». Нагадаємо, 7 травня на Полтавщині затримали єгиптянина Моатаза Абделмовла, якого розшукував Інтерпол. На сторінці Управління СБУ в Полтавській області читаємо:

В результаті проведених контррозвідувальних заходів співробітники Управління СБУ в Полтавській області викрили та спільно з працівниками ГУ НП в Полтавській області затримали громадянина Республіки Єгипет, який перебував у міжнародному розшуку Інтерполу за скоєння особливо тяжких злочинів на батьківщині.

Встановлено, що іноземець також був причетний до злочинів міжнародної релігійно-екстремістської організації «Брати-мусульмани» та пропагував ідеї радикального екстремізму серед мусульман на Полтавщині.

На даний час планується екстрадиція затриманого.

Дружина Моатаза Анастасія Кір'ян розповідає: про затримання чоловіка дізналася із телефонного дзвінка. І одразу, за її словами, вирушила до поліції.

Анастасія Кір’ян, дружина Моатаза Абделмовла

- Я відразу поїхала туди. І сказали, що прийшла із Інтерпола заява і його звинувачують спочатку у вбивстві, потім – у спробі вбивства.

Друг затриманого каже: Моатаз багато критикував офіційну єгипетську владу.

Ахмет Траберсі, друг Моатаза Абделмовла

- Він є журналістом, у Фейсбуці пише проти тієї влади, що у них у Єгипті. Може, за думку його і затримали. Я не знаю, але я переконую: ця людина – не з тих людей, які можуть це зробити.

Адвокат Моатаза стверджує: доказів щодо причетності його підзахисного до екстреміських організацій немає.

Володимир Костенко, адвокат Моатаза Абделмовла

- Із тих матеріалів, які є в мене, а вони усі перед вами, я можу показати кожен документ, немає жодного даного, що він займався терористичною діяльністю.

Голова громадської організації «Неурядова медійно-адвокаційна група» Іван Красіков затримання єгиптянина називає політичним замовленням.

Іван Красіков, голова ГО «Неурядова медійно-адвокаційна група»

- Я вважаю, що ми зараз маємо справу із політичним замовленням. І воно виходить із певних кіл у арабській республіці Єгипет. Справа у тому, що там Моатаза Абделмовла є опозиціонером.

Адвокат Володимир Костенко переконує: Моатаз правду може шукати у суді.

Володимир Костенко, адвокат Моатаза Абделмовла

- Якщо особа звинувачується у тероризмі, або незаконній іншій діяльності, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу, а цього не було, вважаю, в особи є всі підстави, щоб звернутися із позовом про захист своєї честі і гідності.

Коментар СБУ з цього приводу нам отримати не вдалося. Ми залишаємо право за структурою висловитися в ефірі нашого телеканалу.

Стрічка новин