Унікальний парк з QR-кодами в Аграрній академії

Як відомо, після послаблення карантину в Україні після 11 травня офіційно дозволили відвідувати парки та сквери, а також прогулюватись зеленими зонами. Один із полтавських парків, розташований на території аграрної академії, цікавий QR-кодами, за допомогою яких можна не лише досліджувати його цікавинки, а ще й дізнатись про глобальні цілі розвитку країн світу, визначені Асамблеєю ООН у 2015 році.

Парк створили 4 роки тому у рамках спільного проєкту українських освітян та Європейського Союзу й Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Розробляли концепцію парку викладачі разом із студентами. Основна ідея – аби відвідувачі, гуляючи парком та досліджуючи його цікавинки за допомогою смартфону за QR-кодами, дізнавались про те, що таке «глобальні цілі розвитку країн».

Тетяна Бардіна, кандидат економічних наук

- У вересні 2015 року на Генеральній Асамблеї ООН були підписані «Цілі сталого розвитку». Їх було визначено 17, і кожна із 193 країн, яка погодилась брати участь у їх реалізації, підписали таким чином план. І з 1 січня 2016 року почали реалізовувати ці цілі.

Україна – одна із цих 193 країн, що поставила завдання досягти цілей розвитку до 2030 року. А саме – подалати бідність, голод, забезпечити якісну освіту, дотримуватись гендерної рівності, створити мирне й справедливе суспільство. 

Валерія Будаква, студентка ПДАА

- Це – гінкго дволопатеве, і воно занесене до Червоної Книги України, і є дуже рідкісним видом. Воно пов’язано з такою ціллю сталого розвитку, як збереження екосистеми суші.

«Годувальниця українського народу» має нагадати про таку ціль, як відповідальне споживання та виробництво.

Ще з особливостей парку – будівля колишньої духовної семінарії. Нині тут навчальний корпус академії, де вчаться ветеринари.

Валерія Будаква, студентка ПДАА

- Вона дуже відома тим, що в ній навчався Симон Петлюра, один з лідерів УНР. Також в ній зберігалось Пересопницьке євангеліє, на якому зараз складають присягу президенти на вірність України.

Колишня семінарія нагадує про необхідність сворити суспільство, де не буде пригнічуватись жодна стать. Адже раніше здобути вищу освіту могли здебільшого чоловіки.

Студентка Вероніка Куркіна проводить тренінги з вивчення цілей сталого розвитку. Говорить, коли їздила за кордон брати участь в освітньому європейському проєкті Ерасмус+, зрозуміла, що знати їх та прагнути реалізувати має кожний громадянин.

Вероніка Куркіна, студентка ПДАА

- Не потрібно для того, щоб були зміни, позитивні, щоб кілька людей робило це ідеально, потрібно, щоб робили мільйони, можливо, не досконало, але мільйони.

Олександр Галич, кандидат економічних наук

- Цілі сталого розвитку ми популяризуєм для населення, для молоді, використовуючи ті інструменти, які ми маєм, – це наших викладачів і наших студентів.

Стрічка новин