Кобеляцька ЦРЛ отримала нову медтехніку

Бізнесмени – медикам. Сьогодні представники агрофірми «Добробут» агропромхолдингу «Астарта» передали лікарям Кобеляцької центральної районної лікарні коштовну медичну техніку та необхідні засоби індивідуального захисту. Якою є ситуація із захворюванням на коронавірус у Кобеляцькому районі та чи готові місцеві медики «тримати оборону» – дивіться у наступному сюжеті.

Маски, костюми, захисні окуляри, дезинфікуючі засоби, антисептики. Та найцінніше – апарат штучної вентиляції легень та монітор пацієнта. Все по списку, який надали медики.

Анатолій Таранушич, заступник гендиректора «Агрофірми «Добробут»

- Агропромхолдинг «Астарта-Київ» в цьому році допомогла 15-ти лікарням Полтавської області різного роду медичними засобами. Загальна сума того, що вже на сьогоднішній день закуплено, – і на 70 відсотків передано лікарням – 8 мільйонів 661 тисяча гривень.

Володимир Казирод, головний лікар Кобеляцької ЦРЛ

- Вони найперші дали нам посильну допомогу. Це були маски, деззасоби, антисептики, а потім вже, коли була можливість, почали надавати апаратуру. Це два апарати ШВЛ, безконтактний термометр, монітори пацієнта.

Апарат штучної вентиляції легень пересувний. Медик налаштовує на ньому режим відповідно до індивідуальних потреб хворого.

Наявність монітору пацієнта значно полегшує роботу медичної сестри та виводить дані про стан хворого на зручний екран.

Олександр Біденко, анестезіолог

- Насичення киснем пацієнта, вимірює тиск, температуру, ЕКГ. Ці дані можна вивести централізовано на одну якусь кімнату.

В умовах загрози захворіти на коронавірус медик має бути ретельно захищений, розповідає головна медсестра лікарні. При цьому костюм лікаря – одноразовий.

Вікторія Омеляненко, головна медична сестра Кобеляцької ЦРЛ

- Для цього ми використовуємо засоби індивідуального захисту, комбінезони, респіратори класу FFP3, високі бахіли, рукавички.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА, висловив подяку медикам та представникам агропромхолдингу «Астарта». Першим – за сумлінне виконання роботи. Бізнесменам – за соціальну відповідальність та актуальну допомогу.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Департамент охорони здоров’я впорався з тими «піками», які ми очікували. У нас зовсім зараз немає черги по тестуванню. Це ще й допомога бізнесу, що нам допомогло впоратись із цією ситуацією, і вона у нас зараз більш стабільна.

Анатолій Таранушич, заступник гендиректора «Агрофірми «Добробут»

- Я думаю, що це великий початок, але це ще не кінець, допомога буде надходити. 

Тепер лікарня забезпечена необхідним обладнанням. Інфекційне відділення готове приймати нових потенційних хворих. На щастя, нині ситуація стабільна. У Кобеляцькому районі зафіксовано 12 випадків хвороби на коронавірус. Із них 9 чоловік вже одужало, троє - на амбулаторному лікуванні.

Стрічка новин