Коли в Полтаві запрацюють ринки непродовольчих товарів?

Полтавські підприємці непродовольчого ринку хочуть працювати. З самого ранку вони спочатку збиралися біля Центрального речового ринку, а потім перемістилися до стін Полтавської міськради. Там поспілкувалися з представниками влади. Головне питання: чому речовий ринок не працює й досі? Тож ввечері зібралися вже спільно з секретарем міськради Олександром Шамотою.

У списку заборон торгівлі на ринках з непродовольчими товарами немає, але й у дозволах – теж немає, – зазначив заступник Полтавського міського голови Іван Сватенко. 

Іван Сватенко, заступник Полтавського міського голови

- Ми не можемо відступити від цієї постанови, ми не можемо ні скасувати ці обмеження, ні припинити, на своїй території ввести якийсь окремий режим, ми повинні виконувати на всій територїі України, у тому числі – і в межах міста Полтави. Тому, ми скасувати оці обмеження не можемо.

Тож дозволити працювати ринкам з непродовольчими товарами поки що не можна. Олександр Шамота зазначив: підприємці мають спочатку розпочинати готуватися, щоб у разі дозволу на торгівлю бути готовими. Адже робота наразі – колосальна. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Моя рекомендація така: іти за цими правилами, іти за цими правилами. Зараз уже почати відпрацьовувати механізм, як ви будете їх робити, де візьмете ці палки і так далі.

Контролюючого органу поки що немає, не визначили того, хто буде слідкувати за торгівлею непродовольчими товарами, так само не прописані поки що чіткі вимоги. Але є аналогічні до продовольчих ринків, тож варто звернути увагу на них. 

Віктор Пальчик, начальник Полтавського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Полт.обл.

- Я думаю, наше сьогоднішнє зібрання повинно бути присвячено оцим вимогам. Сьогодні має бути якась ініціативна група, яка прочитає усі вимоги, пройдеться по всіх кіосках. Воно-то правильно, але ми за десятим разом приводимо усе у відповідність. З одного боку, директори ринків не розуміють, що вони повинні зробити, а з іншого боку, приватні підприємці не все розуміють, як воно має бути.

Олександр Шамота зазначив, ринки зможуть розпочати роботу, як тільки Кабмін видасть відповідне розпорядження. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Я, зі свого боку, буду підіймати це питання перед губернатором і в цьому числі. Але, в свою чергу, прошу і вас, щоб ви аналогічні зустрічі провели і з обласним керівництвом. Щоб ми з обох боків і з обох фронтів там говорили.

Стрічка новин