Два роки тому на Донбасі, в Авдіївській промзоні, загинув наш земляк Олег Бокоч

Він служив медиком у 95-ій окремій десантно-штурмовій бригаді. На своєму останньому чергуванні витягував з-під обстрілу бойового побратима. І сам отримав смертельне поранення. «Медики мають знати про подвиг свого колеги», переконані його друзі й викладачі. Вони опікуються тим, щоб на фасаді Полтавського медичного базового коледжу, де він навчався, з’явилася меморіальна дошка герою.

Після закінчення Полтавського базового медичного коледжу Олег Бокоч два роки працював у лікарняних закладах Полтави. Втім, у 2017-му здобуті знання вирішив застосувати у бойових умовах. Він підписав контракт із 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою і вирушив на Схід. Заступниця директора з виховної роботи медичного коледжу Світлана Дворнік подробиці служби свого вихованця дізналася від випускниці цього ж закладу – волонтерки Червоного Хреста Дар’ї Ахмедової.

Світлана Дворнік, заступниця директора з виховної роботи Полтавського базового медичного коледжу 

- Вона розповідала, як любили його бійці. Любили за відважність, скільки він врятував їх, як міг жартом підтримати їхній дух, як міг піснею підняти їх настрій. Він дійсно був справжнім справжньою людиною, справжнім героєм.

Вадим Шевченко, з яким ми зв'язалися телефоном, служив разом із Олегом на Донбасі. Пригадує останні дні їхнього спілкування.

Вадим Шевченко, військовий побратим Олега Бокоча

- Олег був відмінний пацан, справжній друг. Він уже був на дембелі, просто залишився там. У нього, якщо не помиляюся, то місяць чи півтора назад контракт закінчився. А він залишився із пацанами, бо нас було мало. А своїх не кидають.

Олег Бокач уже навіть встиг зателефонувати рідним у село Миколаївка Кобеляцького району. Повідомив, що їде додому.

Роман Бокач, рідний брат Олега

- Буквально за годину-півтори він зателефонував: я висилаю свої речі. Підкажіть мені, будь ласка, відділення Нової пошти. Ми йому підказали. Він пішов на завдання. Трапилася така ситуація, що контузило його побратима, як почався обстріл. І стався такий летальний випадок.

Загинув медик на останньому бойовому чергуванні, буквально в останню годину своєї служби. Рятував пораненого побратима.

Владислав Васевич, друг Олега Бокоча

- Я знав, що він повинен вже був повертатися, що вже його контракт закінчувався, що його повинні були змінити. Уже думав, що його побачу скоро. А тут таке… Не вірив, просто до кінця не вірив, доки не побував на похороні.

Олена Синенко, директор Полтавського базового медичного коледжу 

- Хотілося б сьогодні низько вклонитися батькам і всім родичам цього хлопця за виховання, дійсно, патріота і героя. Пам’ять про нього завжди буде у наших серцях.

Зараз друзі й викладачі героя опікуються тим, щоб на фасаді Полтавського базового медичного коледжу, де він навчався, з'явилася дошка пам'яті Олега Бокоча.

Артем Бутенко, друг Олега Бокоча

- Я вважаю, що дошка має бути обов’язково. Тому що Олег Бокоч - це приклад для всіх інших студентів. Це результат навчання і виховання викладачів, що вони виховали справжнього чоловіка, гідного лікаря, гідного фельдшера, який до останнього виконував обов’язок і врятував побратима.

Владислав Васевич, друг Олега Бокоча

- Це ім’я мають знати студенти коледжу, знати про цей вчинок. Тому ще це величезний приклад того, як має діяти професійний медик, якого основна місія - рятувати людей.

Олена Синенко, директор Полтавського базового медичного коледжу 

- Ми докладатимемо максимум зусиль, щоб ця дошка була у нас.

Ініціатором встановлення меморіальних дошок у Полтаві виступає депутат міськради Вадим Ямщиков. Він каже: усі необхідні процедури вже практично пройдено. Втім, поки що карантин завадив справу довести до логічного завершення.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міськради 

- Щодо Бокоча, то до кінця травня, думаю, буде вже надано дозвіл на встановлення – рішення виконкому. І ми зберемося: і з родиною, і з випускниками і увіковічнимо пам’ять саме на медичному коледжі, там, де він навчався. Ми її відкриємо, як тільки буде це дозволено.

Стрічка новин