День Перемоги - світле та довгоочікуване свято для кожного українця

75 річниця Великої Вітчизняної Війни  на Полтавщині відзначається урочистими заходами за підтримки та ініціативи міської організації партії «Опозиційна платформа - За життя». Біля Меморіалу Солдатської Слави традиційно - квіти, сльози радості та слова вічної пошани. Разом з партійцями в урочистих заходах взяв участь  і народний депутат фракції «Опозиційна платформа - За життя» Ілля Кива. Із символічною піснею «День Перемоги» пройшов автопробіг вулицями міста  - аби усі полтавці, попри карантин, змогли долучитись до цього великого свята. А кожен ветеран отримав подарунковий набір від благодійного фонду Віктора Медвечука та Оксани Марченко.

9 травня у Полтаві, біля Меморіалу Солдатської Слави багатолюдно. Урочиста хода на знак пам’яті та пошани вічного подвигу наших дідів та прадідів. Захід організований полтавською міською організацією «Опозиційна платформа - За життя». Прапори Перемоги, квіти та знакові таблички - кожен йде з портретом свого родича, адже війна не оминула жодну українську родину. Народний депутат від фракції цієї політичної сили, очільник Полтавської міської партійної організації «ОПЗЖ» Ілля Кива іде першим. Він тримає портрет свого діда Пилипа Киви.

Ілля Кива, народний депутат України, очільник Полтавської міської партійної організації «ОПЗЖ»:

- У нас, опозиційних політиків, не зважаючи на заборони, в серцях пам'ять про людей зі сталі, наших предків, завдяки яким ми сьогодні гордо ходимо по своїй землі. Кожен з нас сьогодні взяв портрети свої предків. Адже вони в строю, поки ми їх пам'ятаємо, поки їх пам'ять передається з покоління в покоління. Ніхто не забере у нас право пишатися тими, хто, не шкодуючи своїх життів, відвоював цю перемогу.

Окрім традиційних урочистостей Україною пройшли і святкові автопробіги. Київ, Харків, Одеса і Полтава не стала винятком. До ініціативи партії ОПЗЖ долучились і інші небайдужі. Мета автопробігу  - підтримати тих, хто сьогодні не зміг через карантинні заходи прийти до пам’ятників та меморіалів. Десятки авто з прапорами та із символічною піснею «День Перемоги» проїхали вулицями нашого міста. 

Але основна увага сьогодні звичайно ветеранам Великої Вітчизняної. Таких у Полтаві залишилось лише 170 чоловік. Це люди, якими пишаються цілі покоління. Усі вони сьогодні отримали привітання від благодійного фонду Віктора Медвечука та Оксани Марченко. 

Ілля Кива, народний депутат України, очільник Полтавської міської партійної організації «ОПЗЖ»:

- Зі словами подяки схиляюся перед вашими подвигами! Ми завжди будемо шанувати і пам'ятати. Дня нас День Перемоги - це великий день, так було, є і буде. І подвиг, який ви здійснили, важко повторити, це наше надбання! Завдяки таким, як ви, я можу назвати себе нащадком переможців! Не нащадком зрадників або пособників, що є соромно, а гордим нащадком людей, які принесли мир! Низький вам уклін.

Нардеп особисто привітав сьогодні 97-річного Євгенія Юхимовича Шрамко та завітав до нього додому. Він вдячний за увагу, за подарунки, але сумує і  каже: серед усіх своїх фронтових побратимів нині залишився вже сам.

Євгеній Шрамко, ветеран Другої світової війни:

- Я пам’ятаю усіх друзів і загиблих, і ті, які жили. Зараз, на жаль, із тих, кого я знав, тільки я залишився. Дай Боже, нам усім здоров’я, щастя, благополуччя. І дай Боже, щоб наша Україна процвітала.

День Перемоги над нацизмом Ілля Кива називає одним із найшанованіших свят нашої країни. Та закликає кожного пам’ятати про подвиг! 

Ілля Кива, народний депутат України, очільник Полтавської міської партійної організації «ОПЗЖ»:

- Це - головний день для нашої країни. Бо, якби не було цього дня сьогодні не було б України, сьогодні не було б миру. Нам є за що боротися. І ми обов’язково переможемо. Ми переможемо смерть, ми переможемо війну, ми переможемо голод. Ми переможемо злидні. Ми відродимося. Тому що ми - нація переможців.

Стрічка новин