Лікар з Полтави поділиться італійським досвідом із колегами

Нині 139 жителів Полтавщини хворіють на COVID-19. Однак лише третина перебуває в стаціонарах, а в багатьох немає навіть симптомів хвороби. Карантинні обмеження зніматимуть поступово, щоб не звести нанівець усю попередню роботу щодо боротьби із розповсюдженням коронавірусу. А лікар з Полтави поділиться італійським досвідом із колегами. Про це та інше у сюжеті із чергового онлайн-брифінгу в ОДА.

Онлайн-брифінг проходив за участю голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти та лікаря-анестезіолога з Полтави Дмитра Шкурупія, який здобував досвід у лікарняних закладах Італії. Спочатку Олег Синєгубов охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 8 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 14195 випадків захворювання на COVID-19. Із них 361 - летальний, 2706 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 504 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 2097 випадків, у м. Київ - 1721, в Івано-Франківській області - 1078,Тернопільській - 959, Київській - 935, Рівненській - 855, Львівській- 660, Закарпатській - 644, Дніпропетровській - 652, Одеській - 583.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще три нових хворих. Тож в області залишається 239 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 92 чоловіки уже одужали. Нині 139 жителів Полтавщини хворіють на COVID-19. Однак лише третина перебуває в стаціонарах, а в багатьох немає навіть симптомів хвороби.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Із приводу тих, хто лікується на стаціонарі, це близько 20 осіб. У важкому стані знаходилося 4 людини. Вони були підключені до апаратів ШВЛ. Наразі у них вже спостерігається позитивна динаміка. Всі інші лікуються амбулаторно.

Голова обласної ради Олександр Біленький наголосив: на Полтавщині намагалися докладати зусиль, аби не допустити розповсюдження захворювання. І наразі це вдається.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Ті показники, які показує Полтавська область, маю на увазі готовність до боротьби із коронавірусом, вони є одними із кращих в України. Попереду ще три дні святкових. Я закликаю провести ці свята вдома.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота нагадав: із наступного тижня деякі обмеження буде знято. І до цього, сказав він, керівники мають готувати свої заклади.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Є прості речі, які треба застосувати для того, щоб вони мали можливість працювати. Це дезінфекція рук на вході, рукавичками. Це обов’язкове забезпечення працівників захисними масками, рукавичками, окулярами за потреби.

Олег Синєгубов пояснив, що карантинні обмеження знімають поступово, щоб не звести нанівець усю попередню роботу щодо боротьби із розповсюдженням коронавірусу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Закликаємо людей не розслаблятися. І з розумінням поставитися: якщо ми будемо фіксувати наразі збільшення випадків захворювання, то ми можемо повернутися і до посилення карантинних заходів.

Олександр Біленький розповів, що у найближчі три тижні має відбутися чергова сесія Полтавської обласної ради. Пройде вона у сесійній залі з обов’язковим дотриманням усіх карантинних вимог.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- На цій сесії можливі всі і регуляторні моменти, і моменти, обумовлені коронавірусом, боротьба з наслідками. І всі питання, які стосуються життєдіяльності Полтавської області та місцевого самоврядування.

Лікар-анестезіолог з Полтави Дмитро Шкурупій розповів, що уже зараз активно ділиться із колегами здобутим італійським досвідом. Продовжуватиме робити це і надалі.

Дмитро Шкурупій, лікар-анестезіолог

- І я, і мої колеги вже виступали у деяких заходах, організованих Міністерством охорони здоров’я України. 16 травня вебінар із Півднем України, з Одесою, які замовили мені годинну лекцію. Я буду ділитися цим досвідом на нарадах, на наших інших заходах асоціації і т.д.

Стрічка новин