У Полтаві ринки готуються до відкриття

На черзі – «Південний». Антисептики, рукавички, термоскрінінг та соціальне дистанціювання. Усі ці вимоги підприємці виконали, тож комісія з Держпродспоживслужби інспектувала ринок. Незабаром обіцяє зробити свій висновок, але попередньо говорять: порушень під час ревізії не виявили. 

Комісія з Держпродспоживслужби спільно з керівником КП «Полтава-Сервіс» Дмитром Бурмакою оглядають ринок в частині готовності працювати в умовах карантину.

В першу чергу перевіряють наявність антисептику, рукавичок при вході. Має бути і людина, яка вимірюватиме температуру.

Підприємці підготували робочі місця – зробили розмітку з дистанціювання, виготовили захисні екрани та наліпили інформаційні плакати. Відтепер у кожній ятці є антисептик і рукавички. У таких же засобах захисту мають бути продавець і покупець.

Продавчиня Ніна Моторна каже: усе виконали, бо дуже хочеться розпочати працювати.

Ніна Моторна, продавчиня 

- Всі нас служби хвалять державні. Через те, я думаю, що ми справилися. Нам тільки треба дати працювати. Ми нічого не требуємо від влади чи держави. Дайте нам просто спокійно працювати. А ми будемо і внески робити, і себе прокормимо.

Кожен продавець уточнює у комісії подробиці, що можна вважати порушенням, а що ні. Після оглядин всього ринку комісія зробить висновок.

Дмитро Бурмака, керівник КП «Полтава-Сервіс»

- Сьогодні ми ще відкрили ринок «Браїлки», вчора «Сінний», до цього часу був відкритий ринок «Овочевий» на Новий Базар, 39, Центральний ринок. Це всі ринки, де є продовольчі товари. На сьогодні це останній.

В загальному в Полтаві працює близько семи ринків. Інші готуються до відкриття, виконуючи усі рекомендації. Що стосується ринків непродовольчих товарів, то їм доведеться зачекати, адже в постанові Кабміну щодо них наразі обмеження. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- На сьогодні виконати ті норми, які надає МОЗ на відкритому просторі з непродовольчих товарів, а це велика площа, виконати, мабуть, неможливо. Тож, ми повинні дочекатися рішення Уряду, а сьогодні є лише щодо закладів, магазинів.

Працювати мають лише продовольчі ринки. Стихійну торгівлю контролювати буде поліція.

Стрічка новин