У Шумейковому урочищі вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

У Шумейковому урочищі вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

У День пам’яті та примирення заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко відвідала Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту.

"Цього року відзначаємо День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в період пандемії коронавірусу. Ми маємо відкласти масові акції та зібрання. Але суть цих днів залишається незмінною. Ми маємо згадувати загиблих і вшановувати героїв, згадувати наших родичів і всіх, хто воювали на фронтах тієї страшної війни. Зателефонуйте ветеранам, приділіть їм увагу", – сказала Катерина Рижеченко.

Нагадаємо, 20 вересня 1941 року в Шумейковому урочищі колону штабу Південно-Західного фронту та Військової Ради оточили німці. Намагаючись вийти з ворожого кільця, в низовині загинули близько 800 солдат. Разом із ними загинули начальник штабу В. Тупіков та член Військової Ради фронту М. Бурмістенко. В урочищі, біля джерельця, смертельно поранили командувача Південно-Західним фронтом Героя Радянського Союзу  генерал-полковника Михайла Кирпоноса. У 1976 році в Шумейковому відкрили  Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту.

Стрічка новин