До «Полтававодоканалу» за період карантину почало надходити до 10% менше заявок
Постачання води до осель полтавців – цілодобове, як і прийняття заявок при аварійній ситуації чи проблемами з каналізацією. Незважаючи на карантин комунальники працюють. Скільки води постачають за добу, дізнавалась Анна Ружін.
Аварійно-диспетчерську службу «Полтававодоканалу» можна назвати «мозком» комунального підприємства. Цілодобово її працівники здійснюють загальне оперативне керівництво експлуатуючих систем водопостачання і водовідведення.
Основні функції аварійно-диспетчерської служби – забезпечення злагодженої роботи виробничих підрозділів, контроль за підтриманням оптимального тиску води в мережах водопостачання та стабільною роботою системи водовідведення.
Анатолій Кузуб, в.о. начальника диспетчерської служби
- Заявок поменшало, але не дуже, але на 5-10% так. У середньому за добу «Полтававодоканл» подає полтавцям 55 тис. метрів кубічних води. Працюємо в штатному режимі.
Крм цього, в аварійно-диспетчерській службі обладнано спеціальну систему з контрою за тиском в контрольних точках тиску води у Полтаві в режимі реального часу. Їх – вісім: Спаська, Павленки, Електромотор, площа Незалежності, Гожулянська, Київське Шосе, Дублянщина та проспект Миру.
Є і моделі одозабірних майданчиків. У Полтаві таких - 5.
Костянтин П'ятак, диспетчер
- З пульта ми можемо контролювати роботу насосних агрегатів, які працюють на місто і свердловини, які у нас називаються первим підйомом, і вони у нас працюють на резервуар чистої води. Для прикладу, уночі, коли розбір води мінімальний, ми можемо дозволити собі запустити додакові скважини, наповнити резервувар водою.
Аварійно-диспетчерська служба здійснює також контроль за переміщенням автотранспорту, який перевозить аварійні бригади підприємства.