Законна діяльність Щербанівської сільської ради чи провокація з боку активістів?

Місцеві зупинили вантажівку, яка возила на сміттєзвалище гілля, ніби-то за вказівкою Щербанівської сільради. Голова ОТГ Ігор Процик стверджує, що тимчасово склали гілля на паспортизоване сміттєзвалище, а от активісти та місцеві жителі вперше чують про таку класифікацію даної території. Деталі з'ясовувала Анна Ружін. 

У мережі Фейсбук у групі ГО «Громадська рада Щербанівської ОТГ» 30 квітня з'явивився пост та відео: Несанкціонований смітник. Учора мешканці Великого Тростянця зупинили вантажівку, яка вивозила сміття на несанкціонований смітник неподалік села. На місце викликали поліцію. Виявилось, що сміття туди вивозять за вказівкою керівників Щербанівської сільради.

Олег Кольвах показує сміттєзвалище. Крім побутового сміття, тут купи гілля, поліетилену, пластику та будівельних матеріалів. Розповідає: у селі є санкціонований збір сміття: стоять баки, куди люди можуть кидати непотріб. Але, тим не менш, викидають і сюди, в поле. 

Згадує і той день, коли побачили вантажівку. 

Олег Кольвах, місцевий житель 

- У вайбері люди почали скаржитися, що сюди весь день вантажна машина возить сміття. Почали дивитися, хто, викликали поліцію. Що це таке? Місцевим сюди возити не можна, а чужі люди возять.

Після цього у мережі Фейсбук на офіційній сторінці Щербанівської об'єднаної територіальної громади з'явилася відповідь Ігоря Процика на ситуацію. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- Виникла ситуація, що перевозимо гілки для переробки на стаціонарне паспортизоване сміттєзвалище у Великому Тростянці. Шановні мешканці, зрозумійте, ми живемо в одній громаді. Побутове сміття ми вивозимо на Макухівку. Гілки...ми закупили агрегат, але його варто складувати. Ми повинні поважати. Якщо ми вивозимо зі школи сміття чи те гілляччя, не варто влаштовувати шабаш, це провокація чистої води.

Але в людей – інша думка. 

Максим Брехнич, місцевий мешканець, депутат Щербанівської ОТГ 

- Керівнитво говорить, що це паспортизоване сміттєзвалище, але я, як депутат колишньої Тростянецької сільської ради, а тепер Щербанівської сільської ради, вперше чую, що у нас є паспортизоване сміттєзвалище. Це знову викликає якісь протиріччя. А якщо і було, то чому ми не інформовані та не знаємо. Знаємо точно, що на момент стоврення ОТГ, це сміттєзвалище ще силами Тростянецької сільської ради було повністю вичещене.

І таких несанкціонованих сміттєзвалищ на території громади багато, розповідає Максим Брехнич. Те сміття, яке не влазить до баку, люди викидають в поле, і так утворюються купи непотребу. 

Аграрії невдоволені, бо все легке сміття летить на поля, додає Максим.

Коментар поки що отримати не вдалося, тож надіслали інформаційний запит.

На відео, яке виклали 01.05.2020 у мережу Фейсбук, на офіційну сторінку Щербанівської об'єднаної територіальної громади, Ігор Процик повідомляє, що сміттєзвалище у Великому Тростянці стаціонарне паспортизоване. Від якого числа та року задокументоване дане рішення. Просимо надати копію документу, який підтверджує це. 

Стрічка новин