На Полтавщині 81 чоловік уже одужав від коронавірусу

Нині на COVID-19 хворіє 147 людей. В області уже працює 12 ринків. Послаблення карантину в області вводитимуть вчасно, а медики отримають обіцяні державою виплати, коли їхні заклади укладуть угоди з НСЗУ. Про це та інше із чергового брифінгу в ОДА – Анатолій Васевич.

Вів онлайн-брифінг голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Спочатку він охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 7 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 13691 випадок захворювання на COVID-19. Із них 340 - летальних, 2396 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 507 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 2048 випадків, у м. Київ - 1675, в Івано-Франківській області - 1055,Тернопільській - 951, Київській - 916, Рівненській - 817, Закарпатській - 600, Львівській- 595, Дніпропетровській - 624, Одеській - 568.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще 4 нових хворих. Тож в області залишається 236 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 81 чоловік уже одужали. Нині 147 жителів Полтавщини хворіють на COVID-19. Маємо також 8 летальних випадків. Заповнюваність ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 3,3%. Олег Синєгубов нагадав, що 12 травня в Україні очікують послаблення карантину. І в області готові до цього.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Спочатку планується зняти обмеження на відвідування парків, скверів, запрацюють салони краси, кав’ярні з обслуговуванням на виніс тощо. Далі наступний етап уже буде у залежності від того, як пройде перший етап карантину, то тут мають запрацювати відповідні спортзали, готелі, відновляться планові спортивні змагання, інші планові заклади.

Очільник області розповів, що нині на Полтавщині працює уже 12 продовольчих ринків. Ще два відкрили за останню добу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це свідчить про те, що підприємці і адміністрація ринків наразі працюють для того, щоб відповідати вимогам держави щодо карантинних заходів. І ті, хто бажає це зробити, перепон для цього немає.

Голова ОДА наголосив: ринки працюватимуть лише тоді, коли там проводитимуть температурний скринінг, дезінфекцію рук, використовуватимуть маски і дотримуватимуться соціального дистанціювання. Втім, незважаючи на обмеження, життя в області продовжується. Зокрема, Олег Синєгубов запевнив, що весняно-польові роботи у господарствах тривають планово.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Будь-яких побоювань, що ми якось у цьому напрямку відставатимемо, або не виконаємо план - такого наразі немає. І, дійсно, минулі дні показали, що погода для нас стає лояльною і більш сприятливою для наших аграріїв.

Очільник області також повідомив і про те, коли медичні працівники отримають кошти, обіцяні державою ще на початку боротьби із COVID-19.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Кошти держава надала фактично. Вони знаходяться в НСЗУ. Але для того, щоб воно було профінансоване, медичні працівники мають укласти додаткові контракти на пакети послуг із лікування COVID-19. Вони є цільовими. І, на жаль, на підставі існуючих контрактів це профінансувати неможливо.

Олег Синєгубов пообіцяв по-можливості всіляко сприяти у вирішенні цього питання.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми здійснюємо наразі все, щоб медики отримували так їм необхідні, а головне ними заслужені оці надбавки і підвищені заробітні платні. Надалі розбиратимемося із місцевими бюджетами. Можливо, ці суми їм будуть компенсовані.

Стрічка новин