Понад 170 млн грн отримали медзаклади Полтавщини за квітень від НСЗУ

Про результати перших виплат лікарням за Програмою медичних гарантій та реагування на COVID-19 у рамках реформи йшлося на онлайн-брифінгу за участю керівників Національної служби здоров’я України. Подробиці – у наступному сюжеті.

Понад 170 млн грн виплатила НСЗУ 66-тьом медичним закладам Полтавщини, які надають екстрену та спеціалізовану допомогу за квітень в межах Програми медичних гарантій. Всього ж по Україні виплачено понад 4,4 млрд грн 1619-тьом закладам. Із них 466 млн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги. Під час брифінгу керівниця Національної служби здоров’я України озвучила головний принцип роботи своєї структури.

Оксана Мовчан, керівниця Національної служби здоров’я України 

- Ми – громадяни України, які сплачують податки, ми сплачуємо за результат. Ми не сплачуємо просто за інфраструктуру, за факт існування, ми сплачуємо за результат. Конкретну надану послугу конкретному пацієнту конкретної лікарні, конкретним лікарям.

В Україні майже 1600 спеціалізованих закладів отримали за квітень близько 4 млрд грн за договором з НСЗУ. У Полтавській області найбільші суми нарахувань отримали обласна лікарня ім. М.В.Скліфосовського, обласний клінічний онкологічний диспансер і Лубенська лікарня інтенсивного лікування.

Вікторія Мілютіна, директор міжрегіонального Північного департаменту НСЗУ

- Полтавська обласна клінічна лікарня імені Скліфосовського у межах бюджету програми медгарантій на 2020 рік отримає понад 242 мільйона гривень, що на 181 мільйон більше медсубвенцій 2019 року.

Нагадаємо, з 1 квітня пацієнт вільно обирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. На вибір пацієнта не впливає ані реєстрація, ані форма власності закладу. Головна умова вибору - контракт лікарні з НСЗУ. 

Вікторія Мілютіна, директор міжрегіонального Північного департаменту НСЗУ

- Обласна клінічна лікарня імені Скліфосовського має договір із Національною службою здоров’я України на надання 17 видів послуг, до яких входять усі пріоритетні послуги, а також амбулаторна та стаціонарна допомога, реабілітація немовлят і лікування онкозахворювань.

Керівниця Національної служби здоров’я України на брифінгу повідомила і про нові пакети для лікування COVID-19. Вони передбачені для бригад екстреної допомоги, медичних закладів, в яких безпосередньо надається допомога хворим на коронавірус, і тим лікарням, які у квітні приймали інфікованих, але не увійшли до переліку відповідних медичних закладів.

Оксана Мовчан, керівниця Національної служби здоров’я України

- Ми розмістимо оголошену наступну чергу пакетів для лікування пацієнтів на коронавірус, згідно з постановою уряду, яка була вчора опублікована. Ми розпочинаємо цей важливий для нашої країни процес.

Оксана Мовчан також акцентувала увагу на тому, що з 1 травня медичним закладам, які не мають відповідного дозволу, приймати хворих на коронавірус заборонили. Рішення ухвалено, щоб запобігти зараженню інших пацієнтів лікарень та самих медичних працівників.

Стрічка новин