Мертвих курей під Кременчуком утилізують

На орендованих птахофабрикою землях, поза селом Потоки, уже розпочався процес бонітування птиці. Біомасу знезаражають, поміщають в ізольовану поліетиленову плівку, щоб тимчасово захоронити. Це рішення прийняли на комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Нагадаємо, 600 тисяч курей загинули на Кременчуцькій птахофабриці 2 травня внаслідок аварії на трансформаторної підстанції.

Що робити з мертвими птахами, вирішували і на засіданні Кременчуцької міської ради. Були відібрані зразки проб для визначення причини загибелі птиці.

На засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації керівник міськрайонного управління Держпродспоживслужби Олег Назарець повідомив, що наразі вже надійшли результати аналізів, всі вони негативні, тобто, у загиблих курей не виявлено інфекційних хвороб, таких як пташиний грип чи інших. Птахи померли від задухи, адже на підприємстві сталося аварійне відключення електропостачання, внаслідок чого відключилась система вентиляції. Наразі знято всі карантинні обмеження щодо даної ситуації, вирішується питання утилізації загиблих птахів. Як запевнив Олег Назарець, відповідні служби тримають дане питання під контролем.

Дану інформацію підтвердили і в Полтавській ОДА. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Мертва птиця не була інфікована і відноситься до третього класу небезпеки. За нормами її можна переробляти, знезаразити і утилізувати. Птахофабрика уже уклала договори з підприємством, яке займається утилізацією, але оскільки неможливо вивести таку кількість відходів, їх тимчасово бонітують.

Усю біомасу вивезуть упродовж двох місяців. Тож знаходитися вона буде там тимчасово.

Як повідомляє Кременцучька газета, захоронення мертвих птахів розпочали 5 травня. 

Віталій Малецький, міський голова м.Кременчука

- Зараз уже прийнято рішення про те, що те захоронення, яке було вчора організовано, – це тимчасова міра. І буде зроблена утилізація, відповідно до вимог чинного законодавства. Наразі працює Полтава. Питання вирішується.

Процедура тимчасового захоронення проводиться з урахуванням усіх норм. А екологічна інспекція веде спостереження, щоб дана процедура не завдала шкоди навколишньому середовищу.

Євгеній Мартосенко, начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу 

- Там за це все на сьогодні, повноваження і відповідальні Дерспоживслужба. Це їх повноваження, не наші. Якщо там залишать, не утилізють курей через якийсь час, тоді ми будемо приїжджати і нараховувати збитки.

Стрічка новин