У багатьох людей є імунітет до COVID-19

9 травня влада рекомендує відзначати вдома. Полтавська облдержадміністрація та обласна рада надали посильну допомогу медичним працівникам. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу в ОДА.

Вів онлайн-брифінг перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. Спочатку Дмитро Лунін охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 6 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 13184 випадків захворювання на COVID-19. Із них 327 - летальних, 2097 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 487 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1985 випадків, у м. Київ - 1651, в Івано-Франківській області - 1037, Тернопільській - 935, Київській - 891, Рівненській - 787, Закарпатській - 572, Львівській - 553, Дніпропетровській - 568, Одеській - 505.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще одного нового хворого. Тож в області залишається 232 підтверджених випадки захворювання на коронавірус. 55 чоловік уже одужали. Маємо також 8 летальних випадків. Нині ж 169 жителів Полтавщини хворіють на COVID-19. У багатьох з них хвороба протікає безсимптомно.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Такі випадки є. І їх основна частина. І я думаю, з одного боку, це – позитивно, що в людей є імунітет, який сьогодні дає захист і ця хвороба не проявляється. Можливо, ці люди перенесли у легкій формі це захворювання. Тобто, мали якісь прояви перед цим. І виявляємо уже антитіла, які виробилися на антиген вірусу.

Щодо обіцяних державою додаткових виплат медикам, Дмитро Лунін наголосив: вони обов’язково отримають кошти, обіцяні державою. Обласна ж влада, зі свого боку, уже надала посильну допомогу медичним працівникам.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Полтавська ОДА і Полтавська обласна рада виплатили кошти додатково усім лікарям та медпрацівникам, які працюють на сьогодні у лікарнях, службі екстреної медичної допомоги. Тому область підтримала медпрацівників додатково.

Перший заступник голови ОДА говорив і про освітню тематику. Він, зокрема, запевнив: ЗНО відбудеться, але з урахуванням введених обмежень.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Вони, звичайно, як і в інші роки будуть проходити, але із дотриманням карантинних норм - це і масочний режим, температурний скрінінг та інше.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА зазначав: враховуючи ситуацію із коронавірусом, деяких коректив зазнало й проведення медичної реформи.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Враховуватимемо, що з’явилися ще чотири нових пакети для коронавірусної інфекції. Ми зобов’язані розуміти, що ми обов’язково ідемо у реформу. Але темпи і послідовність цих реформ будуть трошки переглянуті. І нічого страшного немає, треба обов’язково це робити.

На брифінгу Дмитро Лунін також запевнив: у переддень 9 травня усі ветерани Другої світової війни отримають необхідну допомогу. 

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Допомога є і уже надається усім ветеранам. Їх у нас уже залишилося небагато - близько 800 чоловік. Щодо покладання квітів - воно буде. Але ми говоримо, що знаходимося у період карантину і масові заходи будуть заборонені. Тому прошу всіх це свято святкувати вдома, як це було і в прийдешні свята.

Стрічка новин