Наука й інновації допомагають захищати медичних працівників

Так вважає ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко. Заклад вищої освіти, який він очолює, та його структурний підрозділ - Полтавський коледж нафти і газу - днями передали полтавським лікарям чергову партію захисних екран-масок. Їх виготовляють на ЗD-принтерах університету та коледжу.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Ми вже провели декілька акцій і передали вже декілька партій Полтавській обласній інфекційній лікарні, Полтавській обласній клінічній лікарні імені Скліфосовського і сьогодні продовжуємо реалізацію даного соціального проєкту.

Ректор і викладачі університету особисто привезли захисні екран-маски для працівників Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України. 

Володимир Онищенко: Ми з великим задоволенням передаємо ці екран-маски захисні. І продовжуємо у майбутньому нашу співпрацю.

Андрій Хайлов: Дуже дякую.

Директор лабораторного центру розповів: університет допоміг не лише засобами захисту. Минулого тижня надав транспорт для доставки із Києва двох десятків тисяч ПЛР-тестів українського виробництва та реагентів до них. Екран-маски ж знадобляться у повсякденній роботі - у них зручніше, ніж в захисних окулярах.

Андрій Хайлов, директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України

- У них люди будуть працювати у вірусологічній лабораторії для того, щоб захистити себе від будь-яких можливостей заразитися.

Ці засоби захисту спочатку розробили, а потім і вдосконалили, врахувавши побажання медиків, науковці і викладачі Навчально-наукового інституту архітектури та будівництва Костянтин Трегубов і  Андрій Конюк.

Андрій Конюк, т.в.о завідувача кафедри архітектури будівель та містобудування Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Ми зробили таку, яка найбільш проста, на наш погляд, і в той же час, найбільш ефективна. Невелика кількість пластику. Це той пластик, який піддається дезінфекції багаторазово.

Згодом до ініціативи університету приєднався і коледж нафти і газу.

Любов Шумська, директорка Полтавського коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Для нас це дуже важливо, адже фактично для наших працівників - це можливість зробити свій, нехай маленький, але важливий внесок у те, щоб захистити наших медиків. Це не разова акція, а системна й постійна робота. І скільки буде потрібно - скільки й друкуватимемо такі захисні екран-маски.

Цього ж дня захисні екран-маски від університету та коледжу отримали і медичні працівники КП «Дитяча міська клінічна лікарня». Такий подарунок вони оцінили високо.

Олена Ананевич, завідувачка відділенням педіатрія №1 КП «Дитяча міська клінічна лікарня»

- Захисні властивості цієї маски дуже добрі. Усі медсестри і лікарі оцінили ці маски. Зараз, я бачу, вони трохи модифіковані і зроблені так, щоб було ще зручніше для захисту обличчя. Такі маски потрібні усім відділенням. Тому що кожен хворий оцінюється, як можливий на захворювання на COVID-19.

Олена Захарчук, завідувачка діагностичною лабораторією КП «Дитяча міська клінічна лікарня»

- При заборі крові дуже важливі. Діточки плачуть, реагують, емоції. І медичний працівник буде захищений.

Ректор університету Володимир Онищенко переконаний: започаткована ними справа досить важлива. Адже ці новації допоможуть медикам відчувати себе більш захищеними.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Коли наука й інновації стають на захисті медичних працівників - це надзвичайно чудово. Ми об’єднуємо зусилля навчального і лікувального закладу для того, щоб захистити і здоров’я медичних працівників, і щоб діти наші були здорові.

Стрічка новин