Біомасу з птахофабрики в Потоках вивезуть поступово

Біомасу з птахофабрики в Потоках вивезуть поступово

У Потоках Кременчуцького району сьогодні комісія Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглядає питання утилізації 600 тисяч курей, які загинули на Кременчуцькій птахофабриці 2 травня внаслідок аварії на трансформаторної підстанції.

На комісії присутні заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков і начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

На орендованих птахофабрикою землях, поза селом Потоки, уже розпочався процес бонітування птиці. Біомасу знезаражають, поміщають в ізольовану поліетиленову плівку, щоб тимчасово захоронити.

"Мертва птиця не була інфікована і відноситься до 3 (найменшого) класу небезпеки, за нормами її можна переробляти, знезаражати і утилізувати, – роз’яснив Євген Греков. – Птахофабрика вже уклала договори з підприємством, яке займається утилізацією. Але так як одночасно не можливо вивезти таку велику кількість відходів тваринного походження, їх тимчасово бонітують".

Заступник голови Полтавської оОДА зазначив, що процедура тимчасового захоронення проводиться з урахуванням усіх норм. А екологічна інспекція веде спостереження, щоб дана процедура не завдала шкоди навколишньому середовищу.

Падіжну птицю з Поток вивозитимуть на утилізацію поступово. Усю біомасу планують утилізувати протягом двох місяців.

Стрічка новин