На Полтавщині більшість інфікованих на COVID-19 не мають проявів хвороби

На Полтавщині 33 хворих на COVID-19 лікуються в стаціонарі, 39 - амбулаторно. Один інфікований підключений до апарату ШВЛ. Всі інші - без проявів коронавірусної інфекції. За останню добу на COVID-19 в області захворіли ще 4 особи. Такі дані оприлюдено на черговому онлайн-брифінгу в ОДА.

Вів онлайн-брифінг перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. Спочатку він охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 5 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 12697 випадків захворювання на COVID-19. Із них 316 - летальних, 1875 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 366 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1948 випадків, у м.Київ - 1583, в Івано-Франківській області - 1015,Тернопільській - 923, Київській - 866, Рівненській - 779, Закарпатській - 546, Львівській- 514, Дніпропетровській - 478, Одеській - 469.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще 4 нових хворих. Тож в області залишається 231 підтверджений випадок захворювання на коронавірус. 36 чоловік уже одужали. До речі, за останню добу - 10 людей. Маємо також 8 летальних випадків. На самоізоляції знаходиться 447 чоловік. 4412 її пройшли і вважаються здоровими.

Дмитро Лунін перерахував, які саме передбачено послаблення обмежень після 11 травня. Втім, наголосив він, попри суттєве пом’якшення, карантину ще слід дотримуватися.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Обов’язково термометрія співробітників та відвідувачів, дотримання соціальної дистанції та масковий режим. Якщо людина без маски, її не пускатимуть до приміщення.

Перший заступник голови ОДА розповів: 5 травня в області відновили свою роботу ще три ринки: «Овочевий» у Полтаві, «Центральний ринок» у Миргороді та м’ясний павільйон на ринку в Пирятині. Загалом на даний час на Полтавщині працюють 6 агропродовольчих ринків. Окремо Дмитро Лунін зупинився на освітянській тематиці. Він повідомив, що навчальний рік у школах офіційно завершиться дистанційно.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- До 31 травня триватимуть онлайн-заняття. До 1 липня має бути завершений навчальний рік. Та до 15 червня школи оформлять завершення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти та табелів навчальних досягнень. Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після завершення ДПА у формі ЗНО.

За словами Дмитра Луніна, на Полтавщині більшість інфікованих COVID-19 не мають яскравих проявів цієї хвороби.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Зараз на стаціонарах знаходиться 33 людини. Також у нас 39 людей лікуються амбулаторно. Всі інші без проявів коронавірусної інфекції. Ми чекаємо по ним два тестування, щоб підтвердити, що вони одужали. Зараз одна людина знаходиться на апараті ШВЛ.

Втім, перший заступник голови ОДА переконує: пік хвороби, якщо люди почуватимуть себе безпечно, може ще настати.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Ми чекаємо до кінця тижня, якщо у нас так усе йтиме, як зараз, - від 4 до 8 захворювань на добу, тому будемо говорити, що ми вийшли на так зване плато. Поки я таке стверджувати не можу. Я б у прогнозах не стверджував, що ми пройшли пік.

Стрічка новин