Карантин в Україні продовжили до 22 травня

Проте після 11 травня на українців чекає низка послаблень у різних сферах. Таке рішення прийняли на засіданні Уряду. Далі будуть дивитися, як розвиватиметься пандемія у світі і як буде відбуватись коливання кривої захворюваності. Маски, дезінфекція та дистанція залишаються. Громадський транспорт – теж поки тільки за спецперепустками. Якщо у якомусь місті чи регіоні відбудеться спалах, то саме там впроваджуватимуть локальні обмеження. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Уряд в першу чергу зацікавлений, аби якомога швидше запустити всі сфери економіки, які призупинилися через епідемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів. За їх розрахунками, передчасне зняття карантину – означає тисячі нових хворих.

За словами прем’єр-міністра, стабільна ситуація із захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину.

Тож з 11 травня відкриють:

▪️парки, сквери, зони відпочинку;

▪️салони краси, перукарні;

▪️оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ;

▪️заклади громадського харчування на виніс;

▪️літні майданчики кафе та ресторани просто неба в закладах, зареєстровані як оператори потужності;

▪️музеї, бібліотеки;

▪️тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах;

▪️сервіс побутової техніки;

▪️стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо.

Маски, дезінфекція та дистанція залишаються. Громадський транспорт теж поки тільки за спецперепустками.

Водночас решта обмежень продовжені до 22 травня.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- До 11 травня ми просимо українців дотримуватися правил. Це не тільки заклики Уряду, а і наших лікарів, які зараз фактично на передовій. Передчасне або хаотичне завершення карантину буде означати, що зусилля всіх українців були даремними. І ми два місяці втратили дарма. Дуже важливо правильно завершувати процес карантину.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив: у період дії карантину продовжували працювати магазини мережі будівельних гіпермаркетів та деякі заклади громадського харчування.

Всі відповідні випадки порушень зараз перевіряються органами правопорядку. 

Стрічка новин