Олег Синєгубов: пік коронавірусу – попереду

За останню добу в Полтавській області – 5 нових хворих на COVID-19. Але не варто почувати себе надміру безпечно. Пік хвороби ще попереду, наголошував голова Полтавської ОДА на черговому онлайн-брифінгу. Також він розповів про роботу продовольчих ринків у вихідні, соціальні виплати, низку інших питань.

Вів онлайн-брифінг голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Спочатку він охарактеризував ситуацію із коронавірусом у державі на 4 травня.

Отож, в Україні на даний час зафіксовано 12331 випадок захворювання на COVID-19. Із них 303 - летальні, 1619 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 418 нових випадків. Найбільше у Чернівецькій області - 1887 випадків, у м.Київ - 1535, в Івано-Франківській області - 984,Тернопільській - 896, Київській - 853, Рівненській - 750, Львівській- 506, Вінницькій - 436, Житомирській - 430, Кіровоградській - 401.

За останню добу на Полтавщині зафіксовано ще 5 нових хворих. Тож в області залишається 227 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 26 чоловік уже одужали. Маємо також 8 летальних випадків. На самоізоляції знаходиться 467 чоловік. 4366 її пройшли і вважаються здоровими.

На COVID-19 в області хворіє і 59 медиків.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це не лише лікарі і ті особи, які безпосередньо контактували із хворими, і ведуть боротьбу із цією інфекцією. Це взагалі працівники, які по штату працюють у медичних установах.

Олег Синєгубов розповів, що у вихідні дні на Полтавщині запрацювали агропродовольчі ринки у Полтаві, Лубнах і Гребінці. На деяких одразу ж зафіксували порушення. Так два протоколи за порушення карантинних обмежень правоохоронці склали на полтавських ринках «Центральний» та «Овочевий». На момент проведення брифінгу заявок на відкриття ринків до Держпродспоживслужби не надходило.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Як показала практика, ті, хто бажають, і адміністрація ринків, і власники, забезпечити відповідність усім вимогам, то це можливо зробити навіть у стислі терміни. І тоді ніяких питань і заперечень стосовно роботи цих ринків не буде.

Очільник області наголосив: на Полтавщині продовжують проводити соціальні виплати. Нещодавно їх отримали сім’ї із дітьми, малозабезпечені та люди із інвалідністю.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- На травень 97 тисяч 400 сімей області отримали таку допомогу. Усього було виділено 156 мільйонів гривень із держбюджету. Включно по квітень усі пільговики отримали субсидії. У середньому вони збільшилися на 300 гривень.

Насамкінець брифінгу голова ОДА зауважив, що нині не варто почувати себе надміру безпечно. За його словами, хвороба ще не минула, її пік – попереду.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми зараз фіксуємо стабільну кількіст хворих по області. Це плюс, що у нас не іде динаміка угору. Але все-одно, кожного дня ми виявляємо нових контактних людей, нових хворих. Тому прохання жорстко дотримуватися і відповідально ставитися до карантинних заходів.

Стрічка новин