У чому причина смороду та гибелі риби?

До редакції телеканалу «Центральний» звернувся полтавець. Чоловік занепокоєний: випадково виявив, що в ставку поряд з дитячим майданчиком біля Управління патрульної поліції, що в с.Розсошенці Полтавського району – екологічна катастрофа. Її масштаби та причини з'ясовували наші журналісти.

Сморід відчутно здалеку, навіть з дороги. Підходимо ближче до ставка: риби плавають на поверхні, хапаючи повітря, деякі вже на боку. Виповзли на суходіл і черепахи. Дмитро розповідає: побачив таку картину, коли повз цього місця прогулювався з родиною.

Дмитро Луценко, полтавець 

- Я написав листа до Департаменту екології Полтавської ОДА. Потім вони мені відповіли, що розглянули листа і переслали його в Полтавську інспекцію. І сказали, щоб очікували відповіді від них. Вони приймуть якісь заходи. Чекаємо.

Каже: раніше гуляли на цьому майданчику, але з початком карантину прогулянки відмінилися.

Дмитро Луценко, полтавець 

- Ставок в минулому році був, не скажу, що ідеально чистий: тут плавало сміття якесь, але запаху тут ніякого не було. Діти часто ловили тут рибу, я взагалі не вірив, що вона тут і є. Але, судячи з того, скільки її плаває тут на поверхні, то її тут багато.

Щербанівський сільський голова повідомив: поруч з місцем працювала група з «Полтававодоканалу». Більше про це нічого сказати не може. 

На підприємстві інформацію підтвердили. 16 квітня о 13 годині була отримана заявка про витік із колодязю біля кафе по вул.Кременчуцькій, але заявка ніяк не стосувалася робіт у цьому ставку. 

Ліана Козмійчук, прессекретар КП «Полтававодоканал» 

- Витік стався з каналізаційного колодязю, в який підключена відомча мережа. Витік потрапив в зливову систему відводу дощових вод. В ході обстеження каналізаційних мереж даного району встановлено, що стався обвал грунту і витік був локалізовано в той же день. Наразі там ведуться роботи по заміні пошкодженої ділянки. Даний ставок запроектований і побудований як відстійник і приймач ливневих вод з ливневої каналізації.

На сьогоднішній день в умовах карантину проводяться знезаражувальні заходи по проїзджих частинах вулиць. Після даної обробки реагентами вони можуть потрапляти в зливову систему відведення дощових вод. Оскільки це відстійник, до ставка виходить велика широка труба. Її інший край, вхід, так би мовити, біля дороги. Тож як один із варіантів, нечистоти могли злити просто в цю трубу вночі. 

Стрічка новин