Фестиваль "Полтавська галушка" перенесли на кінець літа

Фестиваль "Полтавська галушка" перенесли на кінець літа

Традиційне свято "Полтавська галушка", яке зазвичай відбувається на початку червня, з огляду на пандемію коронавірусу, попередньо перенесено на 29-30 серпня.

Про це організатори заходу повідомили у Facebook.

"Міжнародному фестивалю "Полтавська галушка" - бути! Наша галушкова команда тихенько, але впевнено готується до зустрічі з вами. Сподіваємось, що ми правильно вибрали дату проведення фестивалю – 29-30 серпня 2020 року! У кожного з нас є своя "корона", а вірус нам з полтавською галушкою не страшний", - йдеться у повідомленні.

Про особливості майбутнього дійства Укрінформу розповіла співзасновниця фестивалю Яніна Барибіна.

"На початку пандемії було зрозуміло, що у червні провести фестиваль не вдасться, тому ми одразу ж відтермінували його майже на три місяці. Тоді ж нова дата була погоджена з міською владою. Тепер усе залежить від того, як довго затримається коронавірус в Україні й коли на рівні держави буде дозволено проводити масові заходи і з якими обмеженнями. Сподіваємося, все вийде, як задумали. І в ньому традиційно (з дозволу посольства КНР в Україні) візьме участь китайська діаспора, що мешкає в Харкові. Китайці завжди вчать гостей фестивалю липити цзяоцзи – національну страву з тіста і м’яса, що є "родичкою" галушці, а ще писати ієрогліфи і проводити чайну церемонію", - зазначила Барибіна.

В організаторів фестивалю є й план Б. Якщо до кінця літа існуватиме заборона на масові заходи, тоді вони організують якісь скромніші культурні дійства, у яких звучатиме тема полтавської галушки й українських обрядів.

Фестиваль "Полтавська галушка", який проводиться уже понад десяток років на Івановій горі біля Білої альтанки, популяризує гастрономічний туризм Полтавщини через унікальну автентичну кухню у поєднанні з історією, культурою та традиціями краю. Тут можна скуштувати і навчитися на майстер-класах готувати самому галушки за старовинними і авторськими рецептами. На нього з’їжджаються гості не лише з усіх куточків України, а й із-за кордону.

Стрічка новин