Медиків, які лікують хворих на COVID-19, звільнять від оподаткування

Верховна Рада України провела позачергове засідання. Депутати ухвалили низку законів та ратифікували ряд міжнародних договорів. Серед питань – і внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування доходів медичних працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед хворих на коронавірус. 

У залі зареєструвалися 342 народних депутати. Розглянуть, зокрема, продовження терміну дії так званих «коронавірусних законопроєктів» із підтримки бізнесу та медиків. Після виступів перейшли до розгляду питань. 

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України 

- Це проєкт Закону про внесення змін щодо Податкового кодексу України від оподаткування медичних працівників, які зайняті ліквідацією та працюють з людьми хворими на коронавірусну хворобу COVID-19.

За відповідне рішення проголосувало 336 народних депутатів. Тож медичних працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), звільнять від оподаткування доходів до 30 червня. 

Депутати розглядали також і постанову про звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження збройної агресії Російської Федерації проти України.

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України 

- Нам необхідно включити… реєстраційний номер 3068. Нам необхідно включити це питання до порядку денного сесії. Для цього необхідно 226 голосів підтримки народних депутатів України. Ставлю на голосування цю пропозицію. Прошу підтримати та проголосувати.

Рішення підтримали 320 народних депутатів.

Серед списку питань, за які проголосували, був і виборчий кодекс. Зміни торкнулися розміру грошової застави. Документом передбачається зменшення застави для кандидатів для участі у місцевих виборах у великих містах – з населенням від 90 тисяч людей. Правки стосуються як партій, які висувають списки депутатів до облрад, міськрад або кандидатів у мери, так і самовисуванців у мери чи місцеві депутати. За проєкт проголосували 248 нардепів, проти – 31, ще 58 парламентарів утримались і 42 – не голосували.

Раніше застава складала 4 розміри мінімальної заробітної плати. А тепер чотири мінімальних зарплати сплачуватимуться на кожні 90 тисяч, тобто, сума зменшиться в 9 разів. 

Такі заходи необхідні для зрівнювання можливостей участі у виборах для всіх кандидатів, а не лише для обраних, які могли внести такі суми.

Стрічка новин